תכנית המלחמה האלקטרונית של ישראל באיראן: שיבוש רשתות התקשורת ותדרי החירום

על פי הדיווח ב"דיילי ביסט" האמריקאי, ישראל פיתחה אמצעים במיליארדי דולרים שמיועדים לשיבוש מקיף של האינטרנט, רשת החשמל ותדרי ההצלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

לאורך העשור האחרון, במקביל לפיתוח היכולת הגרעינית של איראן, השקיעה ישראל מיליארדי דולרים בפיתוח מערכות לוחמה אלקטרוניות מתקדמות שיאפשרו לה לשבש את מערכות ההגנה של איראן במקרה של מתקפה ישראלית על המדינה; כך מדווח היום (חמישי) אתר החדשות האמריקאי "דיילי ביסט".

בכתבה מופיעות הערכות גורמי מודיעין אמריקאים בעבר ובהווה, לפיהן מתקפה ישראלית על מתקני גרעין באיראן תכלול לא רק פעולת מטוסי קרב של חיל האוויר, אלא כפי הנראה גם שיבוש של רשתות החשמל, האינטרנט, הסלולר ואף תדרי חירום של המשטרה ומכבי האש.

מלחמות המל"טים: סיקור מיוחד

על פי הדיווח, ככל הנראה תתבצע המתקפה האלקטרונית באמצעות מטוסים גדולים ללא טייס הנמצאים ברשות חיל האוויר ומסוגלים לטוס 20 שעות ברציפות. דגם נוסף של המטוסים מסוגל אף לטוס עד 45 שעות ללא נחיתה.

לטענת האתר, כאשר מטוסי חיל האוויר תקפו אתר בסוריה שנחשד כמשמש לצורכי גרעין, הם שיבשו תחילה את המכ"מים במדינה ולכן לא אותרו תחילה, אך לאחר מכן גרמו למצג שווא לפיו נמצאים מאות מטוסים בשמי המדינה.

עוד נטען בכתבה כי גורמים אמריקאיים גילו לפני כשנתיים שרשת קווי החשמל באיראן מחוברים לרשת האינטרנט ולכן חשופים לפגיעה על ידי מתקפת סייבר, כדוגמת סטוקסנט. לדברי גורם מודיעין אמריקאי בעבר, ישראל מסוגלת לפעול בצורה שלא ניתן יהיה לקשור אותה למעשה.

חדשות, עדכונים ופרשנויות מ"הארץ" - אצלכם בפייסבוק

בכתבה מצוטט גורם ישראלי שהתראיין לדיילי ביסט במהלך החודש האחרון, שאמר כי מטרתה החשובה ביותר של ישראל היא להבהיר למקבלי ההחלטות באיראן שמתקפה על מתקני הגרעין שלה היא אפשרית ביותר. "הדרך היחידה לעצור תוכנית גרעין היא להטיל סנקציות בשילוב איום צבאי מהימן". לדברי המקור, "לוב היא הדוגמה הטובה ביותר לכך".

Read this article in English: Israel may target Iran civilian infrastructure as part of military strike, report says

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ