ג'ודי שלום ניר מוזס בראיון לבי-בי-סי: נסו לדמיין טילים בגן ילדים

אשת השר התראיינה לרשת הבריטית וביקשה להסביר את עמדתה של ישראל מול רצועת עזה. "אנחנו לא רוצים שאנשים מעזה, חפים מפשע, ימותו"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אשתו של השר סילבן שלום, ג'ודי שלום ניר מוזס, התראיינה אתמול (שני) לבי-בי-סי, וביקשה להסביר את עמדתה של ישראל בעקבות הלחימה ברצועת עזה. 

מוזס פתחה בסיפור אישי על תושב עזה שעבד בביתה וסייע לבנה: "לבן שלי היתה תאונה בבית מראי, כל היד שלו נחתכה, והוא כמעט איבד את חייו". מוזס טעתה בשלב זה במילה האנגלית ל'חיים', ואמרה שבנה כמעט איבד את 'אשתו', אך תיקנה מיד בעזרתו של המנחה, התנצלה והסבירה כי היא נרגשת לספר את הסיפור הזה.

מוזס המשיכה וסיפרה כי "אותו אדם, תושב עזה לקח משהו ואחז בו" (במקום החתך בזרועו של בנה), תוך שהיא מדגימה כשהיא קמה לעבר המנחה ואוחזת בזרועו. "הוא הלך לבעלי, שהיה בזמנו סגן ראש הממשלה וישב למטה. 'קח אותו מיד לבית החולים', הוא צעק. הוא הציל את חייו של בני - והוא בחור מעזה, יש לו משפחה ואני אוהבת אותו. אנחנו לא רוצים שאנשים מעזה, חפים מפשע, ימותו".

בשלב זה פנתה מוזס למראיין וביקשה ממנו לנסות לדמיין מחבוא לטילים בתוך גן ילדים. "בדרך לכאן ראיתי גן ילדים, נסה לדמיין מקום לטילים בתוך גן הילדים, ממנו יורים לעבר לונדון, יורים לעבר לונדון! מה האנגלים יעשו? הם לא יירו לגן הילדים?". 

תקציר הראיון מתוך אתר "מאקו":

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ