לא נגענו

Meatless Monday בכנסת, רק עם בשר

המדור מספק הצצה אל הודעות הנשלחות למערכת "הארץ" - בנוסחן המקורי. והפעם: בכנסת התהדרו באימוץ המיזם, אך שכחו להוציא את הבשר מהתפריט

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
"הארץ"

מאת: דוברו של ח"כ דב ליפמן (יש עתיד)

הנושא: הכנסת תהיה הפרלמנט הראשון בעולם שמאמץ את מיזם Meatless Monday – יום שני ללא בשר במזנון הכנסת

רה"מ בנימין נתניהו: "אני מברך על היוזמה. לצד האחריות שלי כרה"מ להגן על החיים שלנו כאן, אני חש מחויבות להגביר את המודעות לפעולה נגד צער בעלי חיים"

ביום ב', 10 בנובמבר יתכנסו סביב שולחן אחד במזנון יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, שרת הבריאות יעל גרמן, שרת המשפטים ציפי לבני, ח"כ דב ליפמן יו"ר שדולת שני ללא בשר בכנסת, מיקי חיימוביץ', מנהלי משכן הכנסת וחברת Sodexo, מפעילת מזנון הכנסת. במסגרת ארוחה חגיגית זו יושק במזנון הכנסת Meatless Monday – יום שני ללא בשר.

מעתה יוגשו מדי יום שני 3-4 מנות עיקריות טבעוניות וצמחוניות, בנוסף לתפריט הבשרי המוגש, מתוך מטרה לעודד את הפחתת צריכת הבשר בימי שני גם בבית הנבחרים הישראלי. מטרת המיזם היא לצמצם את צריכת הבשר ואת הנזקים הסביבתיים שנגרמים בעקבות הביקוש הגובר בעולם לבשר למאכל. השקת היוזמה מצטרפת לשורה של צעדים להפיכת המזון המוגש לעובדי המשכן לבריא יותר. בכללם: פתיחת מזנון חלבי לארוחות קלות, הגדלת מגוון המנות דלות השומן והפחתת נתרן וסוכר. את המתכונים ליוזמה הגו ב-Sodexo בשיתוף עם חברת יוניליוור.

למעלה מ-300,000 ישראלים כבר לא אוכלים בשר בימי שני!

"מזנון הכנסת, 2012. "מעתה יוגשו מדי יום שני 3-4 מנות עיקריות טבעוניות וצמחוניותצילום: מיכל פתאל

עד כה הצטרפו למעלה מ-300,000 ישראלים ועשרות חברות וארגונים, מוסדות ציבור וחינוך, עיריות ומסעדות ליוזמה. החיסכון לסביבה הוא צמצום זיהום אוויר שווה ערך להורדת כ-20,000 מכוניות מהכביש.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אני מברך על היוזמה. לצד האחריות שלי כרה"מ להגן על החיים שלנו כאן, אני חש מחויבות להגביר את המודעות לפעולה נגד צער בעלי חיים".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "אני חושב שיש פה רעיון מבורך שקשה להתנגד אליו. גם אוכלי בשר מושבעים יכולים לוותר יום אחד על צריכת הבשר ולקבל מטבח צמחוני מגוון ועשיר".

חה"כ דב ליפמן, יו"ר שדולת "שני ללא בשר": "אני גאה על הצטרפות הכנסת ליוזמה הסביבתית-בריאותית-מוסרית. שזה מגיע לצמצום צריכת הבשר – כולם מרוויחים, כדור הארץ, הבריאות שלנו ובעלי החיים. יום אחד ללא בשר אולי לא נשמע הרבה, אבל ביחד נוכל לעשות שינוי משמעותי".

מיקי חיימוביץ', יוזמת ומובילת "שני ללא בשר" בישראל: ״אני שמחה שמעכשיו גם הח"כים ועובדי המשכן יוכלו בעשייה פשוטה לפעול לטובת הסביבה והבריאות ולתת דוגמא אישית לציבור. אני מודה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ולמנכ"ל הכנסת רונן פלוט וכן ולח"כ דב ליפמן, שהקים את שדולת 'שני ללא בשר' בכנסת".

אודי בן שימול, מנכ"ל סודקסו ישראל, מפעילת מזנון הכנסת: "המיזם הוא חלק ממהפכת המזון הבריא שהטמענו במערך ההסעדה יחד עם מנכ"ל הכנסת וצוותו. המגוון ואפשרויות הבחירה הצמחוניות יסייעו לנבחרי העם ולכל באי המשכן לקבל תזונה בריאה ומגוונת".

תגיות:

תגובות