לא נגענו |

"אפילו האינדיאנים הגיעו": כשהשומרון גייס את הילידים האמריקאים להסברה

בהודעת דוברות של המועצה האזורית שומרון, דווח על "האינדיאנים" שהגיעו לביקור וקראו "לעצור את הפייק ניוז בישראל". עוד נמסר בהודעה כי "הצ'יף רוח-נהר אמר שיש לעצור את הכיבוש הערבי"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביקור הילידים האמריקאים בשומרון, בתמונה שצורפה להודעה
ביקור הילידים האמריקאים בשומרון, בתמונה שצורפה להודעהצילום: מועצה אזורית שומרון
הארץ

ההתיישבות ביו"ש גייסה אפילו את האינדיאנים למלחמה על ההסברה...

לאחר שמנהיגים רבים מכל העולם כבר הגיעו לסייר בשומרון ולהכיר את הסיפור האמיתי היום הגיעו אורחים חדשים ולא שגרתיים - בכדי לחזק ולשמוע את הסיפור של השומרון. הצ'יף האינדיאני ג'וזף ריוורוינד (רוח-נהר):"הסיפור של העם היהודי הוא השראה עבורנו. החזרה שלכם לאדמה לשפה שלכם אחרי אלפי שנים. יש לשחרר את השומרון מהכיבוש הערבי ולאפשר ליהודים לחזור לביתם". ראש מועצת שומרון: "מרגש לראות מנהיגים מכל העולם מגיעים לחזק אותנו במאבקנו על הארץ הזו"

ביקור יוצא דופן היום בשומרון. יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, אירחה היום צ'יף אינדיאני ואשתו העומדים יחד עם צוות מנהיגים בראש מיליוני אינדיאנים בארה"ב המשתייכים לשבט הצפוני של אומת הארואק (Arawak) ג'וזף רוח נהר (riverwind) ואשתו ד"ר לארולן נפגשו עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, עם ראש יחידת קשרי החוץ חן בן לולו ודוברת המועצה האזורית שומרון אסתר אלוש. ביקרו במפעלים באזור תעשייה ברקן שם נחשפו לדו קיום עם הפלסטינאים, העפילו להר ברכה שם צפו לעבר קבר יוסף שבשכם מתצפית יוסף וטעמו מיין השומרון ביקב הר ברכה עטור הפרסים.

צ'יף ג'וזף רוח נהר חשף במפגש עם ראש מועצת שומרון את רגשותיהם החמים של האינדיאנים כלפי ישראל בכלל והשומרון בפרט. לדבריו הסיפור של עם ישראל וחזרתו לאדמתו מהווה מבחינתם סיפור השראה שנותן להם תקווה שיום אחד גם הן ישובו לאדמתם. לדבריו: "זה כבוד עבורנו להיות כאן. ולפגוש אנשים כ"כ נפלאים, האנשים של האדמה הזו. הסיפור שלכם של עם ישראל, נותן לנו המון תקווה, אתם חזרתם לשפה שלכם, לאדמה שלכם, חזרתם לרוחניות שלכם. ועבור האינדיאנים זה סיפור הצלחה מרגש. מכיוון שאנחנו חולקים סיפור דומה. לקחו מאיתנו את השפה שלנו, את הזהות שלנו, את האדמה שלנו, וכאן יש סיפור של חזרה לארץ. זה מעודד אותנו ומחזק".

כבוד עבורנו להיות בשומרון. ולעודד אנשים באמריקה ומעבר לים לתמוך בישראל כולל השומרון. ולדבר נגד תנועת ה-bds ולתמוך בכל דרך כדי לסייע לישראל. אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים כדי לעצור את הפרופוגנדה ואת הפייק ניוז נגד ישראל".

עוד הוא הוסיף: "יש לעצור את הכיבוש הערבי. ולהחזיר גם את השומרון לידי העם העברי כפי שהשיבו את ירושלים ואת שאר חלקי הארץ לבעליו".

השניים ניגנו ושרו בפני ראש מועצת שומרון שיר אינדיאני, אותו כתבו והלחינו במיוחד לחגיגות 70 שנה לעצמאות ישראל.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון התרגש מהדברים ואמר: "מרגש לראות מנהיגים מכל העולם מגיעים לישראל, מגיעים לשומרון ומזדהים עם הסיפור של עם ישראל. זה דבר שקורה לנו לא מעט. למרות הניסיונות להכפיש את האזור הזה, ואת האנשים המתגוררים כאן. מנהיגים רבים רואים ושומעים מעבר לניסיונות הללו ומגיעים לכאן כדי להכיר טוב יותר ולהתחבר. מה שאנחנו רואים זה התגשמות חזון הנביאים כפשוטו". עוד הוא הוסיף: "לשמוע שאפילו האינדיאנים מגיעים מהקצה השני של העולם כדי לחזק אותנו במאבקנו על שיבה מלאה לארצנו זה דבר מרגש ומשמח המלמד שלא ניתן להשתיק את האמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ