סופות גשמים צפויות היום ברחבי הארץ; בחרמון ייתכן שלג

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

החזאים הבטיחו גשם, וקיימו: גשמים עזים ירדו היום (רביעי) בצפון הארץ ובמרכזה. ברמת השרון ירדה כמות של 63.7 מ"מ - הגדולה ביותר שנרשמה היום. בעין כרמל ירדו 24.7 מ"מ גשם, בחיפה 13.9 מ"מ, ובתל אביב 40 מ"מ. בהמשך היום הגשמים צפויים להיחלש, אך גם מחר יהיה גשום עם סופות רעמים בודדות. בנוסף, צפוי לרדת שלג בחרמון.

הים התיכון, כצפוי, גבה גלים ומסוכן לרחצה. מזג האוויר יוסיף להיות סוער גם בימים הקרובים. יש חשש לשיטפונות בנחלי מדבר יהודה ובבקעת הירדן.

מנהל מרכז החיזוי בשירות המטאורולוגי, ניר סתיו, אמר כי לאחר שאתמול חלה הפוגה חלקית בירידת הגשמים, "נקבל היום בחזרה את החורף. אנחנו מצפים לגשמים ולסופות רעמים. לא מדובר במשהו קיצוני במיוחד, אבל כבר מזמן לא היה רצף כזה של ימים חורפיים. צפויה ירידה בטמפרטורות ויכול להיות שבשבת נגיע למצב של שלג בחרמון". סתיו אמר עוד כי נובמבר הוא חודש בלתי יציב ובשנה שעברה למשל חודש זה היה חם ויבש. "השנה זכינו לחודש חורפי", אמר.

הגשם הציף אתמול בלילה גם את מאהל מחוסרי הדיור בשכונת התקווה בתל אביב. עשרות המתגוררים בו, ובהם ילדים, התקשו למצוא מחסה. כמה מהם אף פרצו בלילה למקלט סמוך, אך לדבריהם זרם בו ביוב. נזק נגרם למבנים ארעיים במאהל. דרי המאהל מבהירים כי אין להם דיור חלופי והם ממתינים שיימצאו להם פתרונות קבע.

הסופות של הימים האחרונים גרמו גם לכמה הצפות. מי הגשמים הציפו שלשום בין היתר את קניון עזריאלי במודיעין, ובעקבות עוצמת הגשמים החריגה ועבודות בנייה סמוכות נאגרו שלוליות מים גדולות בכניסה למקום וחדרו למבנה. הנהלת הקניון החליטה לפנות את הלקוחות, ששלפו מצלמות ותיעדו את גלישת המים שהגיעו לגובה של כ-30 סנטימטרים. אתמול הוצבו בכניסה לקניון שקי חול כדי להתכונן לסערה הצפויה.

תגובות