סופ"ש סוער: בירושלים מקווים שהעיר תכוסה שלג

מזג האוויר יהיה חורפי וגשום ברוב אזורי הארץ. עיריית י-ם נערכה לסופה עם 50 מפלסות ו-65 טונות מלח לפיזור בכבישים

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפריר רינת
צפריר רינת

סוף השבוע הנוכחי יביא איתו ככל הנראה את שיאו של החורף עד עתה, כשלראשונה העונה ייתכן כי השלג יתפשט להרי הצפון והמרכז ויצטבר, לפחות לפרק זמן קצר, גם בהרי ירושלים. המערכת החורפית צפויה להיחלש רק ביום ראשון. עיריית ירושלים הודיעה כי השלימה את היערכותה למקרה של חסימת צירים, כתוצאה מהצטברות שלג. הלילה יגיע אוויר קר לאזורנו מכיוון אירופה, שיגרום לירידה משמעותית בטמפרטורות.

על פי נתוני חברת מטאוטק, ירד אתמול גשם מהצפון ועד אזור לכיש בדרום, ושלג ירד בחרמון. שיא הגשמים נרשם באזור בן שמן שבו ירדו 40 מילימטרים. בירושלים ירדו 18 מילימטרים ובצפון הגליל קצת יותר מעשרים.

באזור הצפון צפוי להיות היום סוער ברוב שעות היום. במישור החוף תחול הפוגה בגשמים עד לשעות הצהריים. אחר הצהריים יתחיל הגשם להתפשט למרכז ובמקביל יחלו לנשב רוחות חזקות, בעוצמה של 50-100 קילומטרים לשעה, בעיקר בצפון ובמרכז, אך גם בנגב. הרוחות יגרמו לסופות אבק וייתכן שגם לאובך שיגיע לאזור המרכז.

חוף הים בתל אביב, אתמול. ערימות של חול נערמו כדי להגן על הטיילת ועל בתי העסק שמאחוריה מפני נזקי הסערהצילום: מוטי מילרוד

מעיריית ירושלים נמסר אתמול שהועמדו בכוננות 50 מפלסות שלג וכלים הנדסיים לפתיחת צירים. כמו כן הוכנו 65 טונות של מלח לפיזור השלג. מוקד העירייה 106 יפעל במתכונת מתוגברת ועל פי מזג האוויר, תקיים העירייה הערכה לגבי פעילות מערכת החינוך ביום ראשון. הודעה על כך תינתן ביום ראשון בבוקר, אם אכן יירד שלג בכמות מספקת. העירייה גם המליצה לתושבים לבדוק את תקינות מערכות חימום ואיטום הגגות והחלונות.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

"יש סיכוי שהשלג יצטבר על הקרקע בירושלים וייתכן שיהיה לבן לכמה שעות", ציין אתמול נחום מאליק מחברת מטאוטק. לדבריו חלק מהזמן השלג יהיה מעורב גם בגשם. הטמפרטורות יירדו ובירושלים תהיה טמפרטורה של אפס מעלות בבוקר. באותו הזמן בת"א תהיה הטמפרטורה עשר מעלות ביום ושש מעלות בלילה.

בשבת יהיה גשום וסוער בכל האזורים, ורק ביום ראשון תחול היחלשות משמעותית של המערכת החורפית, אך עדיין ייתכן גשם. ביום שני יתבהר ותורגש התחממות.

לשליחת תמונות למייל האדום לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ