אלי אשכנזי
צפריר רינת וניר חסון

מזג האוויר החורפי שפקד את אזורינו בסוף השבוע צפוי להמשך גם היום (ראשון). גשם ירד לפרקים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב, קיים חשש משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. בבוקר עדיין ייתכן שלג קל בהרים. הטמפרטורות יוסיפו להיות נמוכות יהיה קר מהרגיל לעונה. בשעות אחר הצהרים יתמעטו הגשמים ויפסקו בהדרגה, בלילה צפויה קרה.

הגשמים הרבים שירדו בדרום גרמו להצפות ושיטפונות. כביש מספר תשעים נסגר לתנועה מצומת מצדה עד עין גדי. גשר צאלים, בכביש 234, חסום אף הוא לתנועה בשל מזג האוויר מאז אתמול.

בצפון נסגרו בשל מזג האוויר, הכבישים הבאים: כביש מספר 978 מצומת האמיר עד צומת מסעדה, כביש 98, בקטע שבין עין זיוון לחרמון , כביש מספר 99 מעין קיניא למסעדה, כביש מספר 91 מלהבות הבשן עד חורשת טל, כביש 959 מצומת האמיר עד צומת בראון.

13 מתוך 13 |
מרום גולןצילום: שפי מור, תיירות מרום גולן
1 מתוך 13 |
שלג בחברון
2 מתוך 13 |
שלג בחברון

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בשל השלג הוחלט שלא לקיים היום את הלימודים בבית הספר אביטל במרום גולן. כל ההסעות מיישובי צפון הגולן לגנים ולמוסדות חינוך לא יתקיימו. התחבורה הציבורית באזור צפויה להתחיל לפעול רק בשעה 9 בבוקר.

שלג ירד גם במקומות נוספים בגליל העליון והכביש שבין מנרה למרגליות נחסם לתנועה.

מפלס הכנרת עלה בסוף השבוע האחרון ב-12 ס"מ, והוא עומד כעת על 33 סנטימטר מעל הקו האדום התחתון ו-3.87 מתחת לקו האדום העליון.

לתושבי ירושלים נכונה אתמול אכזבה קשה, לאחר שבניגוד לרוב התחזיות לא ירד שלג בעיר. העיר נהנתה אמנם מכמויות גשם גדולות שמקרבות אותה - לראשונה זה שנים - לממוצע המשקעים לעונה זו, אך מלבד מעט ברד וקצת שלג שריחף באוויר לא נראה שלג על הקרקע.

אם בבירה נותרו מאוכזבים, הרי שנסיעה ביער ביריה אתמול אחר הצהריים המחישה כי בצפון התחזיות התממשו. סוף השבוע הביא עמו לבסוף את השלג המיוחל לפסגות הרי הגליל. בהר כנען בצפת, בהר מירון ובשאר פסגות ההרים בגליל העליון ירד אתמול שלג, כמו גם בצפון רמת הגולן, שם השלג כבר הפך אורח קבוע בחורף הנוכחי.

השלג החל לרדת אתמול סמוך לשעה 7:00 בבוקר והביא לחסימת כבישים רבים ברמת הגולן בידי המשטרה. מפלסות שלג פילסו את הכבישים בגולן מאלוני הבשן וצפונה. החל משעות הבוקר החלה סופת שלגים במרום גולן בגובה 1,000 מטרים מעל לפני הים. השלג נערם על הקרקע בגובה של חמישה סנטימטרים והמשיך לרדת. לצד המשחקים בשלג הגיעו המטיילים הרבים גם למפלים השוצפים בגולן: מפלי סער ועיט, כמו גם לנחלים שזרמו אתמול בעוצמה גדולה. ביסוד המעלה עלה הירדן על גדותיו והציף חלק ממטעי הפרי הסמוכים לו.

על פי נתוני חברת מטאוטק, מיום חמישי ועד אתמול בשעות הערב ירדו בצפון רמת הגולן והגליל גם כמויות משמעותיות של גשמים - 90-130 מילימטרים. כמויות גדולות ירדו גם בהרי המרכז - 50-80 - מילימטרים ובירושלים ירדו 77 מילימטרים. לעומת זאת, באזור החוף היו כמויות הגשם קטנות יותר. בתל אביב נמדדו 25 מילימטרים וכמות דומה גם באזור נתניה. בחיפה ירדו 50 מילימטרים.

היום ימשיך להיות חורפי וקר וצפוי גשם במרבית האזורים, עד צפון הנגב. לקראת שעות אחר הצהריים הגשם יתחיל להיחלש וייפסק בשעות הערב. בלילה צפויה קרה אך מחר יעלו הטמפרטורות. בימים הקרובים לא צפוי לרדת גשם.

Read this article in English: Kinneret water levels rise as Israel sees more stormy weather

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ