"עשר שנים לא היה שלג כזה בחרמון"

הסערה הגדולה שהיתה בסוף השבוע חלפה אבל השלג הרב נשאר בינתיים. מנהל אתר החרמון, שצפוי להיפתח מחר: כבר 10 שנים לא היה פה כזה שלג

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי

שלג כבד עדיין מכסה את אתר החרמון ואת המתקנים במקום, בעקבות הסערה הגדולה שהיתה בסוף השבוע. כבר אתמול (ראשון) החלו לעבוד כ-150 איש במטרה להכשיר את האתר לקבלת קהל ולגלישת סקי. לדברי שאול אוחנה, מנהל אתר החרמון, האתר צפוי להיפתח כבר מחר.

העבודות מתמקדות בפתיחת הכביש המוביל לאתר, פינוי השלג שנערם ממגרשי החניה, משבילי הגישה לרכבל ומשאר המתקנים במקום. לדברי אוחנה, "מדובר בעבודה קשה ומאומצת, עשרות עובדים מפנים את השלג עם אתי חפירה". אוחנה ציין כי במסלולי הגלישה מגיע השלג לגובה רב ובמספר מקומות אף לחמישה מטרים. "הכול מלא שלג", אמר, "כבר 10 שנים לא היה פה שלג כזה. אנחנו שמחים".

השלג שהצטבר בחרמון עשוי להפשיר רק עוד כשלושה שבועות עד חודש ימים. כמובן שאם  סערה נוספת תפקוד את הצפון, הנוף הלבן יישאר אף יותר מכך. מפלס הכנרת עלה ביממה האחרונה ב-5 ס"מ ועומד כעת על מינוס 212.615. לכנרת עדיין חסרים 3.81 מטרים.

שלג בגולן, היוםצילום: גיל אליהו

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

אחרי שהסערה שפקדה את רוב חלקי הארץ בסוף השבוע חלפה, שבו היום ילדי הישובים בצפון הגולן ללמוד, אחרי יום החופש בו זכו אתמול, בשל סגירת הכבישים באיזור.

שפי מור, חבר קיבוץ מרום גולן ומנהל ענף התיירות, אמר שביישוב היתה אווירת חג, הילדים שיחקו כל היום בשלג, בנו מזחלות והצטלמו לכלי התקשורת השונים. השלג שבאיזור מרום גולן, שנמצא כ-1,000 מטר מעל לגובה פני הים נערם לשכבה בגובה של כ-15 סנטימטרים וככל הנראה ימס עד מחר.

לדברי מור, "מטיילים רבים ממשיכים להגיע לאיזור, או שנשארו אחרי שהיו בחופשת סוף שבוע ו'תיירות השלג' משגשגת. במרום גולן כל חדרי האירוח מלאים והטלפונים בהזמנות לא מפסיקים לצלצל".

אחרי שנפתחו הכבישים אתמול אחר הצהריים, בחר לעלות לצפון הרמה גם הנער עופרי ויידנפלד בן 14 מקיבוץ מעיין ברוך. ויידנפלד, הלומד מזה שבע שנים לנגן על כינור במרכז קלור שבכפר בלום, בחר להניח מעמד תווים בלב יער אודם ואז התיישב ווניגן בפני אביו קונצ'רטו לכינור של היידן. "זו תחושה מדהימה", סיפר ל"הארץ", "משוחררת וקצת מוזרה. הכול שקט ולבן מסביב". לדבריו "קשה לנגן בקור, אבל לאט, לאט האצבעות התחממו וממש נהניתי".

עופרי ויידנפלד ביער אודם, אתמולצילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ