הסופה משתוללת - שלג ירד בירושלים

השלג היה מעורב בגשם ולא נערם. שיבושים בהמראות ונחיתות בנתב"ג. שלג ירד גם בצפון רמת הגולן, עצים קרסו ברחבי הארץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מזג האוויר הסוער ששרר היום (רביעי) ברחבי הארץ צפוי להימשך גם מחר. הרוחות החזקות והמשקעים שיבשו את החיים במוקדים שונים במדינה, וגרמו לפגיעות בגוף ובתשתיות. שיבושים נרשמו בתעבורה האווירית לישראל בגלל תנאי מזג האוויר. מטוס נוסעים של חברת KLM שהיה אמור לנחות בנתב"ג הופנה בגלל תנאי מזג האוויר הקשים לנחיתה בשדה התעופה בפאפוס שבקפריסין. 

היום חלה התקררות ניכרת ומזג אוויר גשום וסוער שרר בצפון ובמרכז. בחרמון יורד שלג, ובשל מזג האוויר האתר נסגר למבקרים. הגשם מתפשט גם לנגב וקיים חשש משיטפונות. אחר הצהרים החל לרדת שלג גם בירושלים, אך הוא היה מעורב בגשם ולא נערם על הקרקע. בהמשך צפוי שלג גם בפסגות ההרים הגבוהים בצפון.

גבר כבן 70 נפצע הבוקר באורח קל בנתניה, כשנפגע בראשו מדלת זכוכית שניתקה ממקומה כתוצאה מהרוחות החזקות. ברחוב יהודה הלוי בעיר קרס עץ על מכונית, באירוע זה לא היו נפגעים. ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב קרס עץ גדול מימדים במרכז הרחוב וגרם לשיבושים בתנועה.

הרוחות שנשבו ברחבי הארץ והגיעו למהירות של 120 קמ"ש הביאו לקריסת עצים גם בהרצליה, בעוד בפתח תקוה ובהוד השרון מצאו עצמם מאות תושבים ללא חשמל בעקבות קריסת קווי מתח. כמויות המשקעים הגבוהות יסתכמו להערכת השירות המטאורולוגי בכ-50-150 מ"מ עד לסוף השבוע.

לחצו להגדלה - עץ שקרס ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב, היוםצילום: דניאל בר און

מטה השלג של מועצה אזורית גולן בשיתוף חטיבת הגולן של צה"ל נערך בהתאם לתחזית מזג האוויר, והחליט להקדים היום את סיום יום הלימודים והסעות התלמידים מבית הספר אביטל בצפון הגולן לשעה 13:00. תשעה צוותי פילוס של מע"צ וצה"ל נפרסו בכבישי צפון הגולן ונערכו לפילוס הצירים הראשיים. בתחילה נחסמו כמה מהכבישים אך מאוחר יותר הם נפתחו לתנועה.

לתחזית מזג האוויר ולעדכונים בזמן אמת הכנסו לעמוד מזג האוויר שלנו

נוסעי התחבורה הציבורית מתבקשים להתעדכן בשינויי קווים בצפון הגולן במוקד התחבורה – 3254*. החלטה על קיום יום הלימודים מחר (יום חמישי) תתקבל בשעות הבוקר המוקדמות, בהתאם לבטיחות הכבישים להסעות התלמידים.

הים היום סוער וגועש והגלים יגיעו לגובה של 9 מטרים. מפלס הכנרת עלה מאז אתמול בשלושה סנטימטרים, והוא עומד כעת על 212.41-. ברשות שדות התעופה הוכרזה כוננות לקראת אפשרות של החמרה בתנאי מזג האוויר ופגיעה אפשרית בתנועת המטוסים. כרגע נתב"ג ושדות התעופה הפנים ארציים פועלים כרגיל.

מחר יוסיף להיות גשום וקר מצפון הארץ ועד לנגב, קיים חשש לשיטפונות והצפות, ינשבו רוחות ערות. בחרמון יוסיף לרדת שלג אך במקומות אחרים הוא ייפסק, הגשמים ימשיכו לרדת.

12 מתוך 12 |
סערה באילתצילום: מורי חן
1 מתוך 12 |
מפנים שלג במרום גולןצילום: ערן גליק
2 מתוך 12 |
נחל יהודיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ