מפלס הכנרת עלה ב-20 ס"מ בשלושה ימים

מאז החלה שבוע שעבר עלה המפלס ב-30 ס"מ. מפלס הכנרת גבוה ב-110 ס"מ מהתקופה המקבילה אשתקד. הסערה צפויה לשכוך אחר הצהריים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סוף השבוע הסוער הביא עמו לא רק כמויות שלג נכבדות ברחבי הארץ, אלא גם בשורה משמחת לימת הכנרת, שמפלסה עלה ב-20 סנטימטר מאז יום חמישי, והוא נמצא כעת 3.37 מטר מתחת לקו האדום. מאז החלה המערכת החורפית האחרונה, ביום שלישי שעבר, עלה המפלס ב-30 סנטימטרים. בירושלים ירדו 168 מילימטרים של משקעים במהלך סוף השבוע, ובתל אביב 58.

מאז תחילת החורף עלתה הכנרת ב-1.46 מטרים. בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, מפלס הכנרת גבוה ב-1.1 מטרים.

היום (ראשון) יוסיפו לרדת גשמים מהצפון ועד לנגב מלווים ברוחות ערות, וייתכנו סופות רעמים בודדות. בחרמון ירד שלג, וקיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום. משעות אחר הצהריים הגשמים והרוחות ייחלשו. תחול התחממות קלה אך יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה.

במהלך סוף השבוע ירד לראשונה מזה ארבע שנים שלג בירושלים. תנועת האוטובוסים בעיר הופסקה, ותלמידי בתי הספר נשארו בבתיהם. מלבד הבירה, שלג רב ירד שלשום גם בהרי הגולן ובצפת שם לא התקיימו לימודים. גם ברבים מיישובי הגליל הצטבר שלג על הקרקע. הלימודים בוטלו ביישובים כרם בן זמרא, דלתון, עמוקה, עלמה, ריחנייה, מירון, בר יוחאי ואור הגנוז. כן בוטלו הלימודים בבית אל ובעופרה.

שלג בהר מירון, הבוקר
שלג בירושלים
שלג בירושלים

כל העדכונים והתחזיות בעמוד מזג האוויר

הסערה של הימים האחרונים הביאה עמה גם קורבנות בנפש. ילדה בת שבע ואשה בת 96 נהרגו ביום שישי כתוצאה מפגעי מזג האוויר הסוער. הילדה, יעל שפר ממודיעין עילית, נסחפה בשעות הבוקר בנחל מודיעין. כוחות רבים של משטרה, מד"א וכיבוי אש חיפשו אחריה במשך כשעה ואיתרו אותה לבסוף כשהיא מחוסרת הכרה. מסוק של חיל האוויר חילצה ופינה אותה לבית החולים שיבא בתל השומר, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. מוקדם יותר מתה אשה משדרות כשניידת טיפול נמרץ של מד"א שפינתה אותה מביתה החליקה על קרח סמוך לקיבוץ ארז שבנגב המערבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ