הכינו את המטריות |

גשם חזק צפוי בצפון ובמרכז בסוף השבוע

החל ממחר בבוקר צפוי לרדת גשם חזק שיתחיל בצפון ויגיע עד צפון הנגב. תחול ירידה חדה בטמפרטורות, ינשבו רוחות עזות וקיים חשש לשיטפונות

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

חזית גדולה של ענני גשם עושה אחר הצהריים (חמישי) את דרכה לישראל מאזור טורקיה, ולקראת שעות הבוקר מחר תגרום לירידת כמויות גדולות של גשם בצפון ובמרכז. גשם חזק צפוי לרדת גם ביום שבת וייתכנו ממטרים גם ביום ראשון. במקביל תחול ירידה חדה בטמפרטורות, בשיעור של 8-5 מעלות.

על פי חזאי חברת מטאו-טק, הגשם בבוקר יום שישי יתחיל בצפון ויתפשט לכיוון המרכז. הוא ילווה בסופות רעמים ורוחות חזקות בעוצמה של עד 70 קילומטרים לשעה. קיים חשש לשיטפונות, בעיקר באזור החוף, מאחר וצפוי לרדת גשם בכמות של עשרות מילימטרים בפרק זמן קצר יחסית. בהמשך היום יתפשט הגשם גם לצפון הנגב.

בשעות אחר הצהריים של יום שישי ייחלש הגשם, אבל הוא ישוב בעוצמה חזקה לקראת שבת בבוקר, אז שוב צפויות לרדת כמויות משמעותיות של גשם. אתמול פרסמה חברת מטאולוג'יק, שפיתחה שיטה לחיזוי כמויות גשם מקומית, הערכה לפיה ירדו במהלך יום שישי ושבת יותר מ-60 מילימטרים, כ-40 מילימטרים. בכפר הירוק, לפי ההערכה, ירדו קרוב ל-25 מילימטרים כ-15.

קרדיט: מכם גש"ם של השירות המטאורולוגי

סקירה סינופטית

אפיק ברום המלווה בשקע בקרקע גורמים לכניסת חזית קרה ולמזג אויר מעונן גשום וסוער. אפיק מעל צפון אירופה גורם למזג אויר בלתי יציב. רמה מעל מרכז היבשת גורמת למזג אוויר יציב ללא משקעים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ