התחזית לסופ"ש: גשום וסוער, שלג כבד בחרמון

מערכת חורפית סוערת תגיע היום לאזורינו מלווה ברוחות חזקות ובסופות רעמים מצפון הארץ לצפון הנגב. הגלים צפויים להגיע לגובה של 7 מטרים ואף יותר

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

גשמים עזים, גלים בגובה של שבעה מטרים ויותר, ושלג כבד בחרמון; זה מזג האוויר הצפוי היום (חמישי) וביום שישי על פי התחזית. בימים שבת וראשון ייחלשו הגשמים וייפסקו, אבל ישנה סבירות גבוהה כי יתחזקו שוב בלילה של יום ראשון ובמהלך יום שני.

המערכת החורפית הסוערת שתגיע היום מקורה בגוש אוויר קר שעושה את דרכו לישראל מכיוון מערב טורקיה. המפגש בין האוויר הקר באטמוספירה והטמפרטורה של הים שהיא עדיין גבוהה יחסית (21 מעלות) היא זו שתיצור תנאים של חוסר יציבות המתבטאים בענני גשם רבים ורוחות בעוצמה חזקה. 

על פי הערכת חברת החיזוי מטאוטק, גשמים בעוצמה רבה ירדו היום בצפון ובמרכז וגשמים מקומיים ירדו בדרום. לפי הערכות, כמויות הגשם ביומיים הקרובים עשויות להגיע בסך הכל בכמה אזורים ליותר מ-100 מילימטרים.

גלים גבוהים בנמל תל אביב ב-2010צילום: אלכס ליבק

על פי הערכות חברת מטאולוג'יק, המבצעת תחזיות נקודתיות של כמויות גשם, ביומיים הקרובים תגיע כמות הגשם בכפר גלעדי ל-118 מילימטרים. בתל אביב ירדו קרוב ל-80 מילימטרים ובחיפה כ-113. בירושלים צפויים לרדת 53 מילימטרים.

הטמפרטורות ירדו במידה ניכרת בשיעור של 7-4 מעלות לעומת היום, ורוחות עזות ינשבו בעוצמה של 50 קילומטרים לשעה. לעתים יהיו משבים של 80 קילומטרים לשעה. כתוצאה מכך יהיו סופות חול בדרום וצפוי אובך. הרוחות יביאו לכך שלקראת שעות הערב יגבהו הגלים בים לגובה של לפחות שבעה מטרים במרחק כמה קילומטרים מהחוף. לפי הודעת השירות המטאורולוגי, ייתכנו גלים אף בגובה של 9 מטרים. בחרמון יהיה שלג כבד.

לחצו להגדלה

הגשם יגיע לשיא עוצמתו במהלך הלילה ובשעות הבוקר של יום שישי, במהלכו צפויים להימשך הגשמים והשלג בחרמון. הרוחות יהיו עדיין חזקות, אבל עוצמתן תפחת. הטמפרטורות יוסיפו להיות נמוכות. ביום שישי וגם ביום חמישי, קיים חשש לשיטפונות והצפות באזור החוף. בשבת ייחלשו הגשמים וביום ראשון תחול הפוגה בסופה. עם זאת, ההערכה היא שביום ראשון בלילה שוב יתחדשו הגשמים וימשכו גם ביום שני. גם במקרה זה מדובר ככל הנראה בכמויות גשם גדולות יחסית.

קרדיט: מכם גש"ם של השירות המטאורולוגי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ