גשם יורד מהצפון עד הדרום; החרמון נסגר למבקרים

שיא הגשמים נרשם בצפון רמת הגולן שם נמדדו 120 מילימטרים ביומיים האחרונים. בחרמון הגיעה כמות השלג ברכבל התחתון ל-30 סנטימטרים

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

גשם יורד מאז שעות הבוקר (שישי) מהצפון ועד אשקלון והוא יימשך במהלך היום. אתר החרמון נסגר למבקרים בגלל שלג שיורד שם ללא הפסקה. מחר ייחלשו הגשמים וביום ראשון הם צפויים להיפסק. על פי תחנות המדידה של חברת החיזוי "מטאוטק", כמות השיא של הגשמים ירדה עד עתה (שישי בשעה עשר בבוקר) באזור צפון רמת הגולן שם נמדדו מאז רביעי בלילה 120 מילימטרים.

היום נמשך הגשם, אולם הרוחות החלו להיחלש לעוצמה של 30 קילומטרים לשעה וגובה הגלים בלב ים הוא ארבעה מטרים, לעומת כמעט שבעה מטרים אתמול. היום חלה ירידה נוספת בטמפרטורות בשיעור של 2-3 מעלות. בשעות האחרונות הטמפרטורה בתל אביב הגיעה ל-15 מעלות, בצפת 7 מעלות ובירושלים 8 מעלות.

בחרמון הגיעה כמות השלג ברכבל התחתון ל-30 סנטימטרים. בגלל מזג האוויר הסוער יש קושי בגישה לרכבל העליון ואין מדידה מדויקת של גובה השלג, אבל ההערכה היא שבאזור זה הגיע גובה השלג כבר לחצי מטר. פרט לצפון רמת הגולן, ירדו גשמים רבים באזורים נוספים בגליל העליון מאז רביעי בלילה. בצפת ירדו 106 מילימטרים, בכפר ורדים 110. בכנרת ירדו רק 40 מילימטרים.

כמות גשם גדולה יחסית ירדה גם בחיפה - 88 מילימטרים. לעומת זאת, באזורים דרומיים יותר כמות הגשם היתה עד עכשיו קטנה יותר מהערכת החזאים. בתל אביב ירדו רק 16 מילימטרים ובירושלים 32. בקרית גת ירדו 19 מילימטרים ובנתניה 58. באשדוד ירדו 16 מילימטרים ובגדרה 30.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ