לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

גם היומיים הקרובים יהיו סוערים קרים וגשומים והלילה (שלישי) יתווסף אליהם גם שלג שאמור להתחיל להתפשט במהלך היום מהחרמון אל הרי הצפון והמרכז ולרדת גם בירושלים. תורגש ירידה חדה בטמפרטורות ויש חשש להצפות ושטפונות נוספים. יתכן שלג גם באזור הר הנגב.

מחר השלג צפוי להמשיך לרדת, כולל בהרי הצפון והמרכז ויוסיף להיות גשום, סוער וקר. לקראת שעות אחר הצהריים תתחיל המערכת החורפית להחלש ותהיה מגמת ירידה בכמויות המשקעים.

ביום חמישי יוסיף לרדת גשמים לפרקים ברוב חלקי הארץ, בהרים עדיין ירד שלג. אחה"צ יחלשו הגשמים ויתמעטו. יוסיף להיות קר מאוד. ביום שישי בבוקר עדיין ייתכן גשם בצפון שייפסק בצהריים. תחול עליה בטמפרטורות, אך יוסיף להיות קר מהרגיל. ביום שבת תחול עלייה בטמפרטורות ויהיה מעונן חלקית.

איילון חסום לתנועהצילום: דודו בכר

על פי נתוני חברת מטאוטק, ביממה שעברה (משעות הערב של יום שני עד הערב של שלישי) ירדו בצפון רמת הגולן 83 מילימטרים ובצפת 45 מילימטרים. כמות גשם גדולה במיוחד, 95 מילימטרים, ירדה באזור יער בן שמן, ממש בלב אגן הניקוז של נחל איילון והדבר מסביר את כמות המים הגדולה שהגיעה אל הנחל. כמות גדולה של גשם ירדה גם בירושלים, 64 מילימטרים וכן בגדרה כ-94 מילימטרים.

אתמול פרסם השרות המטאורולוגי סיכום זמני של הסערה שהתחילה בארבעה בינואר ובו ציין שאירוע בסדר גודל כזה, מבחינת כמויות הגשם ורצף הימים עם כמויות גשם גבוהות, התרחש לאחרונה בפברואר 2003. על פי הסיכום, עד אתמול אחר הצהריים ירדה כמות הגשם הגדולה מאז תחילת האירוע בגלעד באזור רמת מנשה, כ-250 מילימטרים. בחיפה כמות הגשם שירדה עד עתה שווה לכמות הגשם בכל החורף על פי הממצע הרב שנתי. בצפון מגיעות כמויות הגשם לקרוב לתשעים אחוזים מכמות הגשם במשך כל החורף על פי הממוצע הרב שנתי.

להגדלה לחצו כאן

נתון נוסף המעיד על יחודה של הסערה הנוכחית קשור ברוחות. על פי השירות המטאורולוגי, במספר תחנות מדידה היתה עוצמת הרוח החזקה ביותר שנמדדה מאז שנת 2000. במרכז ירושלים נשבר השיא של תחנת מדידה זו עם רוח בעוצמה של 66 קילומטר לשעה ומשב מרבי בעוצמה של 111 קילומטרים לשעה. עוצמת הרוח הגבוהה ביותר נמדדה במשב באוניברסיטת חיפה שהגיע ל-124 קילומטרים לשעה.

הים יהיה רוגש עד גועש עם גלים בגובה של 700-300 ס"מ. תנשב רוח דרומית מערבית עד צפונית מערבית במהירות של 80-40 קמ"ש.

סקירה סינופטית

אפיק מעל מזרח הים התיכון גורם לסערה באזורנו ולגל קור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ