אחרי שבוע הסופה: עשרות אלפי מטיילים גדשו את אתרי הטבע

עומסי תנועה כבדים נרשמו בכבישי הצפון בסוף השבוע. לפי ההערכות, בששת ימי הסערה נוספו לכנרת בין רבע לשליש מכמות המים השנתית

צפריר רינת
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
צפריר רינת
אלי אשכנזי

40,000 מטיילים ביקרו היום (שבת) בשמורות הטבע ובגנים וניצלו את היום ראשון של השמש אחרי שבוע חורפי. על פי רשות הטבע והגנים, מחצית מהמטיילים ביקרו באתרים בתשלום ומחציתם בשטחים פתוחים.

עומס מטיילים הורגש בנחלי הגולן. בשמורת הטבע גמלא, שבה אחד המפלים הגדולים בארץ ביקרו אלף מטיילים. מאות מבקרים הגיעו גם לשמורת הטבע של החולה ולנחל שניר. השמורה המבוקשת ביותר היתה הבניאס (נחל חרמון) ואליה הגיעו שלושת אלפים מטיילים. גם בדרום היתה תנועה ערה של מטיילים ורבים מהם הגיעו למצדה ולגן הלאומי בבית גוברין. אתמול ביקרו בשמורות ובגנים 20,000 מבקרים. מלבד כל זאת, נרשמו עומסי תנועה כבדים בכבישי הגליל העליון ובדרכים המובילות לחרמון. 

גולשים בחרמון, היוםצילום: גיל אליהו

מהנתונים שפרסמה שלשום רשות המים עלה כי בסיכום שישה ימי סערה עלה מפלס הכנרת ב-67 ס"מ. לפי ההערכות, למימי הימה נוספו בין רבע לשליש מכמות המים השנתית. הד"ר עמיר גבעתי, ראש תחום מים עיליים ברשות המים, העריך כי השבוע נוספו לכנרת כ-100 מיליון קוב מים, לעומת תוספת שנתית של 350-300 מיליון קוב, כמות שלדבריו "שוות ערך לתפוקה שנתית של מתקן להתפלת מים".

ברחבי הארץ ירדו בתוך שבעה ימים כמויות גשם גדולות. תחנת המדידה המחזיקה בשיא היא זו של גלעד ברמת מנשה, שבה ירדו 273 מילימטר גשם. במקום השני התחנה של מרום גולן שבה נמדדו 258 מילימטרים. חברת מקורות הודיעה כי הצליחה לקלוט במתקנים לקליטת שיטפונות 19 מיליון מטרים מעוקבים של מים. המועצה האזורית דרום השרון ורשות ניקוז ירקון דיווחו שבשבוע האחרון התמלא מאגר שהוקם במחצבה ישנה במים, בכמות של יותר משלושה מיליון מטרים מעוקבים. המאגר במחצבה מנע בכך יצירת שיטפון באזור.

מטיילים בנחל דישוןצילום: ירון קמינסקי

מזג האוויר מחר (ראשון) יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם עלייה קלה בטמפרטורות. הים יהיה גלי, עם גלים בגובה 50-100 סנטימטרים, ורוח דרומית מזרחית תנשב במהירות של 16-30 קילומטרים לשעה.

ביום שני יהיה מעונן חלקית עד בהיר, תחול עלייה קלה נוספת בטמפרטורות ומזג האוויר ייעשה רגיל לעונה. ביום שלישי יהיה מזג האוויר בהיר עם עלייה קלה נוספת בטמפרטורות. ביום רביעי לא צפוי שינוי ניכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ