ירידה של 20 מעלות ביומיים; שלג בחרמון

לאחר שביום שישי עומס החום גרם לאסון במרתון תל אביב, חזית קרה שהגיעה מאירופה הביאה לירידה חדה בטמפרטורות ולמשקעים ברחבי הארץ

צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפריר רינת

מערכת של אוויר קר שחדרה לישראל מכיוון אירופה הביאה לכך שבתוך יומיים ירדו הטמפרטורות באזורים רבים בשיעור של 20-15 מעלות. היום (ראשון) ירד גשם לפרקים מהצפון ועד לאזור קרית גת והוא צפוי להמשיך ולרדת לסירוגין לאורך היום.

על פי חברת החיזוי מטאוטק, באזור הגליל והגולן ירדה כמות גשם של 20-10 מילימטרים וזהו פרק הגשם המשמעותי ביותר מזה חודש. כמויות קטנות יותר ירדו באזור המרכז. בחרמון ירד בשעות הבוקר המוקדמות שלג בעובי של כמה סנטימטרים.

את מקומן של רוחות מזרחיות מכיוון האזורים המדבריים החליף ביומיים האחרונים אוויר קר המגיע מאירופה. הטמפרטורות בירושלים ירדו מ-30 מעלות ביום שישי לקרוב לעשר מעלות היום ובתל אביב הם ירדו מ-36 מעלות עד ל-18.

אתר החרמון, היוםצילום: גיל אליהו

באופן רשמי אמור האביב להתחיל ב-21 במארס, אבל התהפוכות של הימים האחרונים מעידות שהוא למעשה כבר נמצא בעיצומו. היום ומחר עדיין יהיה קר יחסית לממוצע. בימים שלישי, רביעי וחמישי תחול התחממות, אבל היה תהיה מתונה הרבה יותר לעומת השרב של סוף השבוע האחרון.

עומס החום ששרר בסוף השבוע גרם לאסון במהלך חצי המרתון שנערך בתל אביב. מיכאל מיכאלוביץ' בן ה-29 מת ולפחות 12 נפגעו באורח קשה במהלך המרוץ. כוחות מד"א פינו את הנפגעים מהמסלול כשהם מורדמים ומונשמים. עשרות רצים נוספים התעלפו מעומס החום ונזקקו גם כן לטיפול רפואי.

בעקבות המקרה, הורה אמש מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, על הקמת ועדת בדיקה לקביעת אמות מידה לקיום אירועי ספורט בישראל. נכון להיום לא מחויב משרד הבריאות לאשר אירועי ספורט, ולכן גם במקרה הנוכחי, המשרד היה מעורב בהליך דחיית מקצה המרתון השלם רק מאחר והתערב מיוזמתו וביקש מעיריית תל אביב לבחון את קיומו של המרתון לאור תנאי מזג האוויר הקשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ