גשמים ורוחות ברחבי הארץ; התחממות לקראת יום ד'

כמויות המשקעים שירדו ביממה האחרונה גדולות מאוד לעונה ומפלס הכנרת עלה ב-2 ס"מ. הקור והגשמים המקומיים יימשכו עד יום שלישי

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

מזג האוויר הסוער והגשום שפקד את אזורנו בסוף השבוע התמתן מעט היום (שבת) אך מוסיף להיות קר מהרגיל. מחר עדיין ייתכן גשם אבל לקראת אמצע השבוע מזג האוויר ישתנה ותחול התבהרות ועלייה בטמפרטורות.

על פי נתוני חברת החיזוי מטאוטק ירדו בסוף השבוע כמויות גשם גדולות יחסית לחודש אפריל, בעיקר באזור הצפון. בחרמון ירד שלג גם ברכבל התחתון ובאזור רמת הגולן ירדו יותר מ-30 מילימטרים. בטבריה ירדו 35 מילימטרים ועל פי רשות המים, על אגם הכנרת ירדו באופן ישיר 40 מילימטרים והעלו את המפלס בשני סנטימטרים. עם זאת, עוצמת הגשם לא היתה חזקה מספיק על מנת ליצור זרימה מחודשת בנחלים.

באזור הר מירון ירדו 37 מילימטרים וכמות גדולה של כ-36 מילימטרים, ירדה בכפר סבא. באזור תל אביב היו כמויות קטנות יותר וירדו 13 מילימטרים בלבד עד אתמול בשעות הערב.

אתמול היה קר מהרגיל ובירושלים ירדה הטמפרטורה עד ל-7 מעלות בלבד, 12 מעלות פחות מהממוצע הרב-שנתי לתקופה זו. ברד ירד מדי פעם ונשבו רוחות שבכמה אזורים הגיעו עד לעוצמה של 70 קילומטרים לשעה.

התחזית הצפויה בימים הקרובים:

מחר מזג האוויר יוסיף להיות קריר מהרגיל לעונה. הגשמים המקומיים ימשיכו לרדת מצפון הארץ ועד לנגב וקיים חשש לשיטפונות. אחר הצהריים הגשמים יתמעטו. ביום שני צפויים לרדת גשמים מקומיים עד הצהריים, לאחר מכן תחול עלייה בטמפרטורות, אבל ימשיך להיות קריר מהרגיל לעונה. ביום שלישי ייתכן גשם קל, בעיקר בצפון הארץ ותחול עלייה נוספת בטמפרטורות. ביום רביעי מזג האוויר יהיה נאה עם התחממות נוספת והטמפרטורות יחזרו להיות רגילות לעונה.

הים יהיה גלי עד גבה גלים עם גלים בגובה של 240-100 ס"מ. תנשב רוח דרומית מערבית עד מערבית במהירות של 44-24 קמ"ש.

סקירה סינופטית

אפיק מעל מזרח הים התיכון גורם לחדירת אוויר קריר יותר ובלתי יציב לאזורנו. שקעים ביוון ואיטליה גורמים לגשמים באזור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ