כמות המשקעים החורף - כמחצית מהממוצע

חודשי החורף העיקריים הסתיימו היום, ובשירות המטארולוגי מודים שמדובר באחת מעונות החורף היבשות ביותר מאז החלו מדידות המשקעים

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפריר רינת
צפריר רינת

הפרק המוגדר על ידי החזאים כחודשי החורף העיקריים, מדצמבר עד פברואר, הסתיים היום (חמישי) ובשירות אומרים שמדובר באחת מעונות החורף היבשות ביותר שהיו אי פעם בישראל מאז החלו מדידות המשקעים.

גם בסוף השבוע יהיה חם, בראשון יתפתחו תנאי שרב

על פי תחנות המדידה של השירות המטאורולוגי, מאז סערת הגשמים בדצמבר, כמויות הגשם ומספר הימים שבהם ירד גשם היו נמוכים באופן חסר תקדים. בחלק מהתחנות נמדדה כמות הגשם הנמוכה ביותר מאז תחילת המדידות בחודשיים וחצי האחרונים. ברוב המדדים ובחלק מהאזורים, עונת החורף הזו היא היבשה ביותר פרט לחורף של 1954-1955. בצפון הארץ נמדדו עד כה שליש עד חצי בלבד מממוצע הגשמים הרב שנתי לתקופה זו.

בדרום המצב מעט טוב יותר, אבל גם באזור המרכז נרשם חוסר חריף בממטרים לעומת הממוצע הרב שנתי. על דלות המשקעים מעיד מצבם של הרי יהודה ושומרון שבהם ירדה עשירית מכמות המשקעים שיורדת על פי הממוצע בין אמצע דצמבר ועד לסוף פברואר.

מספר ימי הגשם מתחילת העונה ועד סוף פברואר עומד על כ-40%-60% ממספר ימי הגשם הממוצע (הממוצע משתנה לפי אזורים, צ"ר). בצפון הארץ ובהרי המרכז היה המספר הנמוך ביותר של ימי גשם מאז תחילת המדידות. בחיפה היו בין אמצע דצמבר וסוף פברואר תשעה ימי גשם לעומת 30 על פי הממוצע הרב שנתי. בירושלים היו 12 ימי גשם, לעומת 30 בממוצע.

חוף גורדון בתל אביב, החודש צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ