ישראל תחת אובך: שדה-דב נסגר, מומלץ להישאר בבית

מקור האובך הוא באבק ממדבר סהרה. המשרד להגנת הסביבה ממליץ לילדים, קשישים, נשים הרות ובעלי רגישות בדרכי הנשימה להימנע משהייה בחוץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אובך כבד שורר מעל אזורים נרחבים בישראל והוא יימשך גם מחר (שני) אך ילך ויפחת עד שייעלם סופית ביום שלישי. המשרד להגנת הסביבה פרסם אזהרה שבאוויר יש רמות גבוהות של זיהום.

על פי חברת החיזוי מטאוטק, מקור האובך מעל ישראל הוא באבק ממדבר סהרה שנע באמצעות רוחות דרום מערביות דרך לוב ומצרים לכיוון ישראל. זאת כחלק משקע שרבי הפוקד את האזור. האובך יפחת מחר בהדרגה ויעלם סופית ביום שלישי.

אובך בתל אביב, צילום מכיוון נווה צדקצילום: מוטי מילרוד

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר שבאוויר יש ריכוזים גבוהים של חלקיקי אבק שעלולים לחדור למערכת הנשימה. חלקיקים אלו עלולים לפגוע בעיקר באוכלוסיות רגישות של חולי לב ודרכי נשימה, ילדים, קשישים ונשים בהריון. על פי אזהרות שפרסם בעבר המשרד, לאוכלוסיות אלו מומלץ להמנע ככל האפשר משהייה בחוץ בזמן שסופות האבק נמשכות.

אובך בירושלים בעת הפגנת החרדיםצילום: מוטי מילרוד

שיבושים בתעופה הפנים ארצית בגלל מזג האוויר. שדה התעופה דב בת"א נסגר סמוך לשעה 11.00 בבוקר עקב אובך ולראות לקויה. מטוס נוסעים של חברת התעופה ארקיע מאילת שהיה בדרכו לת"א הופנה לנחות בשדה התעופה נתב"ג. כמו כן נסגר בגלל תנאי מזג האוויר, שדה התעופה בחיפה.

אובך בחוף תל אביב, מבט מכיוון יפוצילום: דודו בכר

בהמשך הודיעה חברת התעופה על הפסקת פעילותה משדה דב והעתקת המראותיה שהיו מתוכננות מחצות היום לאילת אל נתב"ג. כמו כן הועברו נחיתות המטוסים מאילת לנתב"ג. חברת ארקיע קראה לנוסעים שלא להגיע לשדה דב אלא ישירות לנתב"ג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ