התעופה הפנים-ארצית מושבתת בשל האובך

שדות התעופה בעובדה ובאילת נסגרו להמראות ונחיתות בעקבות סופת האבק שמגיעה מאזור הסהרה. שדה דב נפתח לתנועת מטוסים חלקית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ענן האבק הגדול שיוצר את האובך מעל ישראל החל מאתמול, הולך ושוקע באיטיות אבל הוא עדיין יוצר קשיי ראות המשפיעים בעיקר על תנועת מטוסים בתוך ישראל. שדה התעופה באילת נסגר לפעילות. שדה התעופה בעובדה נסגר גם הוא.

הצפי הוא שמזג האוויר באזור שדות התעופה בדרום לא ישתפר עד שעות הערב, ואילו שדה התעופה דב בתל אביב נפתח לתנועת מטוסים חלקית.

חברות התעופה ארקיע וישראייר ביטלו את כל טיסותיהן לשדות התעופה בצפון ובדרום הארץ. כתוצאה מכך, הושפעו כ-2,000 נוסעים בחברת ארקיע ועוד כ-600 נוסעים בחברת ישראייר. חברות התעופה בחרו שלא להסיע את הנוסעים באוטובוסים ממרכז הארץ לאילת וממנה, ולהחזיר את הכסף עבור כרטיסי הטיסה שנרכשו.

התעופה הבינלאומית לאילת וממנה לא נפגעה, על אף סגירתו של שדה התעופה בעובדה. שכן, לא היו מתוכננות נחיתות או המראות מטוסים בתעופה הבינלאומי היום בשדה.

על פי הנתונים שהגיעו לחברת החיזוי מטאוטק, הראות בשדה דב הבוקר השתפרה ועומדת על ארבעה קילומטר. לשם השוואה, אתמול היתה הראות בשדה התעופה פחות מקילומטר. גם בשדה התעופה בן גוריון ירדה הראות אתמול לפחות מקילומטר בשיא האובך ואילו הבוקר היא עלתה ליותר משני קילומטרים.

מקור האובך הוא באבק ממדבר סהרה שנע באמצעות רוחות דרום מערביות דרך לוב ומצרים לכיוון ישראל. התפזרות ענן האובך היא לרוב תוצאה של תנועת רוחות או גשם. היות וכמעט אין רוחות ביומיים האחרונים וגם לא גשם, יימשך תהליך ההתפזרות האיטי של האובך. כמו כן יימשכו התנאים של זיהום אוויר גבוה כתוצאה מהריכוז הגבוה של חלקיקי אבק שעלולים לחדור למערכת הנשימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ