סופות חול עזות ואובך כבד בדרום, מחר צפוי שלג בפסגות הגבוהות

הלילה יתחיל לרדת גשם בצפון, ומחר הוא יתפשט לאזורים נוספים. סופת שלגים צפויה מחר בחרמון, וייתכן שלג גם בהרי הגולן והגליל ובירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סופות חול ורוחות עזות יורגשו היום (שלישי) החל משעות אחר הצהריים, באזורים שונים בארץ, וממחר צפויים גם גשמים בהיקף משמעותי ביותר ושלג בצפון הארץ. על פי הערכת חברת החיזוי מטאוטק, מחר בשעות הערב יש סיכוי לשלג קל גם בהרי המרכז, ובכלל זה בירושלים, אך השלג לא יצטבר על פני הקרקע.

היום יילכו ויתחזקו הרוחות ויגיעו למהירות של 50–70 קילומטרים בשעה, עם משבים בצפון ובמרכז שיגיעו גם לעוצמה של 100 קילומטרים בשעה. הרוחות יגרמו לסופות חול ואובך כבד ובדרום הארץ תהיה הראות למרחק של מטרים ספורים בלבד. המשרד להגנת הסביבה פרסם הבוקר אזהרה מפני זיהום אוויר חמור שמקורו בריכוז גבוה של אבק באוויר.

אובך בתל אביב, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

הלילה יתחיל לרדת גשם באזור הצפון וקיים חשש להצפות. מחר הגשם יתפשט לחוף המרכזי, ובחרמון תתחולל סופת שלגים. לקראת הצהריים יתפשט השלג גם לצפון רמת הגולן ולפסגות הרי הגליל שגובהן מעל 900 מטרים. בדרום יתחוללו סופות חול. בערב יחדור אוויר קר עוד יותר, ואז תהיה סבירות לשלג גם בהרי המרכז ובכלל זה בירושלים. עם זאת, ההערכה היא שמדובר בשלג מעורב בגשם, והוא לא יצטבר על פני הקרקע. יוסיפו לנשב רוחות עזות אבל בגלל הגשם יפחת מאוד האובך. הים התיכון יהיה גועש עד זועף וגובהו שישה עד 11 מטרים. רוח דרומית עד דרומית-מערבית תנשב במהירות 100-60 קמ"ש.

ביום חמישי ייחלשו הרוחות, אך יוסיף להיות גשום וקר, בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה. בחרמון תימשך סופת השלגים, ובבוקר עדיין ייתכן שלג גם בצפון הגולן. בדרום יהיה אביך.

בשישי ירד גשם לפרקים בצפון ובמרכז, וקיים חשש לשיטפונות בנחלי מדבר יהודה. בחרמון ירד שלג, ומשעות הצהריים ייתכן שלג קל בצפון רמת הגולן. בערב ייתכן גשם בצפון הנגב.

בשבת יהיה גשום לפרקים בצפון ובמרכז. בחרמון ירד שלג, ועדיין יהיה קר מהרגיל.

על פי הערכת מטאוטק ורשות המים, המערכת הקרובה תביא לירידת כמויות גדולות של גשם באזור הצפון, 150–200 מילימטרים. אם תתממש תחזית זו צפויה עלייה של כחצי מטר במפלס הכנרת וזו תהיה העלייה המשמעותית הראשונה מאז החל החורף.

סקירה סינופטית

שקע עמוק מעל מזרח הים התיכון גורם למזג אוויר סוער באזורנו. רמה מעל מרבית שטחה של היבשת גורם שם למזג אוויר יציב

..

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ