השרב מגיע ברביעי: יותר מ-40 מעלות במישור החוף

יום של חום גבוה במיוחד ויובש קיצוני יפקוד את ישראל והטמפרטורות במישור החוף צפויות להיות קרובות לשיא שנמדד באזור. החדשות הטובות: כבר בחמישי צפוי לחזור הגשם

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חום גבוה במיוחד ויובש קיצוני יפקוד ביום רביעי את ישראל. בכמה מאזורי החוף צפויה טמפרטורה של יותר מ-40 מעלות, שתהיה קרובה לשיא הטמפרטורות שנמדדו באזור זה. בלילה יהיה חם במיוחד. החדשות הטובות הן שמדובר באירוע שרב קצר יחסית - ביום חמישי יצנחו הטמפרטורות בשיעור של 16-14 מעלות.

על פי חברת החיזוי מטאוטק, רוחות דרומיות המזרימות אוויר חם מכיוון מצרים יביאו להתפתחות שרב כבד במיוחד באזור מישור החוף. הטמפרטורות עשויות להגיע לשיעור של 43-41 מעלות באזור מישור החוף, ובכלל זה בגוש דן. השיא ההיסטורי באזורים אלו עומד על 45-44 מעלות. זו תהיה הפעם השנייה בתוך שבועיים שהטמפרטורה באזור החוף עולה מעל 40 מעלות - אירוע נדיר המתרחש בממוצע פעם בעשור.

חוף תל אביב בשרב, אפרילצילום: מוטי מילרוד

הטמפרטורות הגבוהות ביותר יהיו באזור הבקעה והערבה: 46-44 מעלות, אבל באזורים אלו נמדדו בעבר טמפרטורות גבוהות יותר. בבקעת הירדן נמדדה ב-1942 הטמפרטורה החמה ביותר בישראל: 54 מעלות, בחודש יוני. מה שיכביד עוד יותר, יהיה היובש הקיצוני כתוצאה מלחות נמוכה של פחות מ-10% במרבית האזורים. מזג האוויר החריג יהפוך את השהייה בחוץ ועשיית פעילות גופנית בחוץ למסוכנים, בעיקר עבור אוכלוסיות רגישות.

הים ביום רביעי יהיה גלי עד גבה-גלים וגובהו 140-50 סנטימטרים. הרוח תהיה מזרחית עד דרומית-מזרחית ומהירותה 40-20 קמ"ש.

ביום חמישי בבוקר יישבר השרב בעקבות חדירה של אוויר קר מכיוון הים התיכון, והטמפרטורות ירדו בחדות, תחילה במישור החוף ולאחר מכן באזורים נוספים. במזרח המדינה יוסיף להיות שרבי, ינשבו רוחות ערות וייעשה אביך, כמו כן ייתכן טפטוף מקומי.

מזג האוויר ביום שישי צפוי להיות מעונן חלקית עם ירידה חדה בטמפרטורות ועלייה בלחות. ייתכן גשם מקומי בצפון הארץ ובמרכזה. בשבת יהיה מעונן חלקית עם טמפרטורות מתחת לממוצע לעונה. ייתכן גשם מקומי בצפון ובמרכז.

סקירה סינופטית

שקע שרבי מעל ישראל גורם לשרב כבד באזורינו. רכס מעל מערב אירופה גורם שם למזג אוויר יציב ונוח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ