גל החום שוב הביא לשבירת שיאי החום של חודש אוגוסט

השיא נשבר בעפולה, בה נמדדה לראשונה באוגוסט טמפרטורה של 41.5 מעלות, אולם האזורים החמים ביותר היו עמק הירדן והערבה. התחזית למחר: ירידה קלה בטמפרטורות, אך גל החום יימשך

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

גל החום הכבד שהתחולל היום (ראשון) הביא שוב לשבירת שיאי החום של חודש אוגוסט, כך על פי השירות המטאורולוגי.

השיא נשבר בתחנת המדידה בעפולה, בה נמדדה לראשונה באוגוסט טמפרטורה של 41.5 מעלות (השיא הקודם היה 40.8). בעין החורש נשבר השיא בפעם השנייה החודש והיום נמדדה במקום טמפרטורה של 37.6 מעלות.

האזורים החמים ביותר היו, כצפוי, עמק הירדן והערבה, שם הגיעו הטמפרטורות לשיעור של 46-43 מעלות. המקום החם ביותר היה פעם נוספת היישוב גלגל בבקעת הירדן שבו נמדדה טמפרטורה של 46.4 מעלות. בגל החום של ראשית החודש נמדדה במקום טמפרטורה של 49.3 מעלות.

באזורי ההרים נמדדה טמפרטורה של 37-36 מעלות. במישור החוף הטמפרטורה היתה 37-35 מעלות עם לחות יחסית של 60%-70%. ברצועה הצמודה לחוף היתה אמנם טמפרטורה של 31 מעלות אבל הלחות היחסית היתה כ-80%.

על פי השירות המטאורולוגי, גל חום כבד כמו זה שהיה היום התרחש בעוצמות דומות באוגוסט 2010 ובשנת 1998.

מחר צפויה ירידה קלה בטמפרטורות, אבל גל החום יימשך. הלחות תעלה ויהיה עומס חום כבד עד קיצוני במרבית האזורים. מזג האוויר מחר יוסיף להיות חם, וגל החום יימשך. תחול ירידה קלה בטמפרטורות בעיקר במרכז הארץ ובנגב, אך הלחות תעלה ויוסיף להיות חם מהרגיל עד שרבי ברב האזורים והביל מאוד לאורך החוף. הים התיכון יהיה גלי-גבה גלי וגובהו 100-50 סנטימטרים. רוח מערבית עד צפונית מערבית תנשב במהירות 34-16 קמ"ש.

ביום שלישי ייחלש גל החום, אך יוסיף להיות חם מהרגיל בהרים ובפנים הארץ והביל במישור החוף.

ביום רביעי מזג האוויר ייוותר ללא שינוי ניכר.

ביום חמישי יהיה מעונן חלקית עד בהיר, עם ירידה קלה בטמפרטורות - אך הן עדיין יהיו גבוהות מהרגיל לעונה, בעיקר בהרים ובפנים הארץ.

סקירה סינופטית

אפיק עונתי רדוד מעל מזרח הים התיכון גורם להמשכו של גל החום באזורינו. אפיק מעל מרכז ומזרח אירופה, גורם שם לגשמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ