התחזית לסוף השבוע: האובך ייחלש בהדרגה, גל החום יימשך

הכינרת, היום

האובך הכבד שהורגש מאז יום שלישי ימשיך לשרור גם ביום שישי, אך הוא ייחלש בהדרגה. גם גל החום ייחלש מעט, בעיקר במרכז ובדרום הארץ, אך יוסיף להיות חם מהרגיל לעונה בהרים ובפנים הארץ והביל בחוף. הים התיכון יהיה גלי וגובהו 120-60 סנטימטרים. רוח דרומית-מערבית עד צפונית-מערבית תנשב במהירות 30-16 קמ"ש.

פרופ' דני רוזנפלד, מומחה אקלים מהאוניברסיטה העברית, הסביר כי תנועת האבק מאזור סוריה התרחשה בזמן שבאזור יש גל חום אופייני לתקופה זו של הקיץ, שבו אוויר חם נמצא מעל ישראל ואין כמעט רוחות - ועל כן האבק אינו שוקע. זאת לעומת גל חום אופייני לאביב, שבו יש שילוב של אוויר חם, אבק וגם רוחות חזקות הגורמות לתנועת האבק ופיזורו.

בשבת צפויות להגיע לאזור רוחות מערביות שיגבירו את הסיכוי שהאבק יידחק לכיוון מזרח וריכוזיו מעל ישראל ירדו. עם זאת, החזאים מדגישים כי אלו הערכות בלבד וסופת האבק הנוכחית היא כה חריגה עד שקשה לחזות את התפתחותה באופן מדויק. יוסיף להיות חם מהרגיל לעונה בהרים ובפנים הארץ והביל בחוף. אחרי הצהריים ייתכן גשם מקומי בערבה ואף באילת.

מזג האוויר ביום ראשון יהיה מעונן חלקית עד בהיר. תחול ירידה בטמפרטורות, אשר יוסיפו להיות גבוהות מהרגיל בעונה, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. משעות אחרי הצהריים ייתכן גשם מקומי באזור הערבה ובאילת.

ביום שני לא יחול שינוי ניכר בטמפרטורות ובעומסי החום. משעות אחרי הצהריים ייתכן גשם מקומי במזרח הארץ, כולל ים המלח, ובאילת.

סקירה סינופטית

אפיק מעל ערב הסעודית לעבר מזרח הים התיכון גורם באזורנו לגל חום. רכס מעל מרבית שטחה של אירופה גורם שם למזג אוויר נאה ורגיל לעונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות