אלף בתים עדיין מנותקים מחשמל, יותר מ-60 שעות אחרי הסערה

רוב הבתים שמנותקים מאז יום ראשון הם ביישובים בשרון, בהם בצרה, שדה ורבורג ובני ציון. חברת החשמל שלחה מסרוני התנצלות ללקוחות ש"כועסים בצדק"

לי ירון
כתבת הרווחה של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נר במרכזו של חדר חשוך במהלך הפסקת חשמל בבית משפחה בהרצליה
הפסקת חשמל בהרצליה, השבועצילום: מוטי מילרוד

כאלף בתים עדיין מנותקים הערב (שלישי) מחשמל, בעיקר באזור השרון, יותר מ-60 שעות אחרי הסערה שגרמה לניתוקם של מאה אלף בתים ביום ראשון. רוב הבתים שעדיין מנותקים הם ביישובים בני ציון, שדה ורבורג ובצרה.

בכמה ישובים יש הפסקות חשמל זמניות, בהם הרצליה ורמת השרון. כ-2,000-3,000 בתים נוספים נותקו היום באופן זמני בשל הפסקות חשמל נקודתיות.  

המסרון ששלחה חברת החשמל ללקוחותיה

תושבים בשרון קיבלו הערב מסרונים מחברת החשמל בהם היא מתנצלת על "אי-הנוחות ועוגמת הנפש" שנגרמה להם. את הסיבה לשיבושים תלתה החברה במסרונים ב"מזג אוויר חריג ונדיר ביותר". בסוף הודעת הטקסט מופיע קישור לסרטון יוטיוב, שאורכו 40 שניות. תחת הכותרת "אנו מתנצלים בפני לקוחותינו המנותקים" מופיע בסרטון סמנכ"ל הרגולציה של החברה, אורן הלמן.

הלמן פונה אל לקוחות החברה ש"כועסים ובצדק", כלשונו, וטוען כי פקד את ישראל "מיני טורנדו", שגרם לקריעה של 350 קווי מתח גבוה. את הודעתו המצולמת סיכם: "מבחינתנו כל לקוח הוא 100%".

דירקטוריון חברת החשמל התכנס הערב לישיבה שלא מן המניין במטרה לדון באירועי הימים האחרונים. במהלך הישיבה הציגה הנהלת החברה את השתלשלות אירועי שלושת הימים האחרונים, בדגש על נזקי פגעי מזג האוויר - וכן נדרשה להתייחס ל"שביתה האיטלקית" שבה נקט ועד העובדים.

הבוקר עמד מספר הבתים המנותקים על כ-8,000, ואתמול בערב על כ-24 אלף. ראש העיר הרצליה משה פדלון הודיע היום כי יתבע את חברת החשמל על הנזקים שנגרמו במהלך ימי הפסקת החשמל. בנוסף דרש פדלון מחברת החשמל להעביר בתוך עשרה ימים 1,500 שקלים לכל משק בית באזור השרון שהיה מנותק יותר מיממה. "מדובר בליקוי מאורות ובמחדל חמור ביותר", אמר. אתמול שלחו ראשי העיר רעננה וכפר סבא מכתב לראש הממשלה ובו מתחו ביקורת חריפה על התנהלות חברת החשמל וקראו להקמת ועדת חקירה ממלכתית: "האמון במדינה ובמוסדותיה מתמוסס והולך".

מזג האוויר הגשום צפוי להימשך גם מחר ולהיחלש ביום חמישי בערב. מחר ירדו גשמים מהצפון ועד לנגב, מלווים בסופות רעמים וברד. קיים חשש לשטפונות והצפות בחלק מהאזורים, ויהיה קריר מהרגיל. ביום חמישי ירדו גשמים לפרקים מהצפון ועד לנגב, יוסיף לרדת ברד ויורגשו סופות רעמים. משעות הערב יתמעט הגשם בהדרגה. בשישי יהיה מעונן חלקית עם עלייה קלה בטמפרטורות, אך עד הצהריים עדיין יתכן גשם מקומי בצפון ובמרכז.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ