הצפות בשרון: 180 בתים נותרו ללא חשמל

חברת החשמל התגברה על מרבית התקלות לאחר שבבוקר דווח על 15 אלף בתים ללא חשמל ■ רחובות בשרון נסגרו לתנועה בשל הצפות ■ כמויות גשם חריגות לעונה ■ התחזית: גשום עד מחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים48
הצפות באזור השרון, כפי שתועדו ממסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל
הצפות באזור השרון, כפי שתועדו ממסוק היחידה האווירית של משטרת ישראלצילום: משטרת ישראל

כמויות גשם חריגות, בעיקר באזור השרון, הביאו היום (רביעי) להצפות נרחבות ברעננה, כפר סבא והרצליה. על פי נתוני חברת מטאוטק, ירדה במהלך הצהריים במהלך שעה אחת כמות חריגה ביותר של 70 מילימטרים גשם באזור כפר סבא ורעננה. לשם השוואה, ממוצע המשקעים לכל חודש נובמבר באזור זה הוא 90 מילימטר. בתל אביב ירדו בשעות הצהריים 30 מילימטרים. גם זוהי כמות גדולה של גשם לסוף חודש אוקטובר שלא נחשב אחד מחודשי החורף העיקריים. הגשמים הביאו לניתוק 15 אלף בתים מחשמל החל משעות הבוקר. בשעות הערב ירד מספר המנותקים לכ-180. 

במשטרת ישראל התקבלו משעות הצהריים מאות פניות של אזרחים, בעיקר מכפר סבא, רעננה והרצליה שנזקקו לסיוע. במד״א התקבלו עשרות שיחות מאזרחים מכל אזור השרון שכלואים בביתם או ברכב ומבקשים סיוע דחוף. ברעננה ובכפר סבא הוצפו כמה רחובות ונסגרו לתנועה. בעיריית הרצליה ורעננה הכריזו על מתכונת חירום וברעננה אף ביקשו מהתושבים שלא לצאת לרחוב. 

קרדיט: מיכאל פרוסמושקין

תנועת האוטובוסים והרכבות באזור הרצליה הופסקה למשך כשעתיים בשל מזג האוויר הסוער, מחלף שבעת הכוכבים נסגר מכל הכיוונים, ושדה התעופה האזרחי בהרצליה הושבת עקב ברק שפגע במערכת הטכנית המטאורולוגית בשדה. עיריית הרצליה שלחה כלי רכב לחילוצם של כמאה אנשים שנתקעו. בהרצליה גם דווח על הצפות בעיקר באזור קניון שבעת הכוכבים והרכבת. עשרות בתים פרטיים הוצפו ועשרות אנשים טופלו על ידי שירותי הרווחה בעיר.

מחברת החשמל נמסר כי כל הצוותים שלהם נמצאים בשטח וממשיכים לעבוד במתכונת חירום. "הנתונים כרגע שגרתיים למרות שזאת מערכת חורפית קיצונית", נמסר. בשעות הבוקר דיווחה חברת החשמל כי תוקנו כל נזקי הסופה ביום ראשון והחשמל חזר לכל עשרות אלפי תושבים שנותקו מהזרם מאז יום ראשון.

במהלך היום התפשטו הגשמים שירדו בעיקר במרכז וצפון מישור החוף לאזורים נוספים ויגיעו עד הנגב, מלווים בסופות רעמים וברקים. גשמים חזקים צפויים גם במהלך הלילה והם ימשיכו לרדת גם מחר, מלווים בסופות רעמים וברד. מערכת הגשמים תחלש מחר לקראת שעות הערב אבל ייתכנו גשמים עד יום שישי בשעות הצהריים. לקראת שבת יפסקו הגשמים ומזג האוויר יתייצב.

הצפה בחניון בכפר סבא, היום
הצפה בחניון בכפר סבא, היוםצילום: מוטי מילרוד
גשם ברעננה, היום
גשם בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד
הצפות בכפר סבא, היום
הצפות בכפר סבא, היוםצילום: מוטי מילרוד
הצפות בכפר סבא, היום
הצפות בכפר סבא, היוםצילום: מוטי מילרוד
גשם בתל אביב, היום
גשם בתל אביב, היוםצילום: דודו בכר

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ