התחזית: גל קור מלווה בגשמים עזים, שלג יירד בהרי הצפון

השלג צפוי להתפשט לאזור ירושלים עד יום שלישי, אך לא ברור אם ייערם על הקרקע. חשש להצפות ולשטפונות במקומות המועדים. הגשמים צפויים להיפסק רק לקראת צהרי יום רביעי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גשם בשדה כלניות ביער שוקדה בצפון הנגב, היום

גל קור מלווה בכמויות גדולות של משקעים יפקוד את ישראל מחר (ראשון) בבוקר. בהרי הצפון יירד שלג, שצפוי להתפשט עד יום שלישי להרי המרכז ולאזור ירושלים. עדיין אין הערכה אם השלג באזור ירושלים ייערם על פני הקרקע.

על פי חברת החיזוי מטאוטק, מחר בבוקר יירדו גשמים מצפון הארץ ועד לאזור הנגב, מלווים בברד ובסופות רעמים וקיים חשש לשטפונות בנחלים באזור המזרח ובמקומות המועדים. בהמשך היום צפוי להיכנס לאזור אוויר קר עוד יותר והטמפרטורות יירדו. במהלך היום צפוי לרדת שלג בצפון רמת הגולן ובפסגות הרי הגליל הגבוהות מ-800 מאות מטרים. בלילה הוא עשוי להתפשט לפסגות הגבוהות בהרי המרכז, באזורים שממזרח לרמאללה ובחברון.

הים התיכון יהיה סוער עד גועש וגובה הגלים יהיה בין 4 ל-8 מטרים, רוח דרומית-מערבית עד מערבית תנשב במהירות 50-30 קמ"ש.

מהמועצה האזורית גולן נמסר כי ההחלטה בנוגע לקיום הלימודים בצפון הגולן תתקבל בשעה מחר בשעה 6 בבוקר. מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, ד"ר סלמאן זרקא, הודיע הערב כי בית החולים ערוך לאפשרות שכבישי הגישה אליו ייחסמו וכי בית החולים נעזר בשרותי חברות המפעילות רכבי שטח בעלי יכולת עבירות בסופות ובשלגים כדי לסייע לצוותים הרפואיים להגיע לעבודה. חברת החשמל הודיעה כי במסגרת היערכותה לסערה היא תעביר הלילה תחנת משנה ניידת לאזור עטרות, לצורך חיזוק אספקת החשמל הסדירה לירושלים וסביבותיה. התחנה תחובר לרשת החשמל ביום שני, לקראת השלג הצפוי באזור למחרת.

מחרתיים (שני) הסערה צפויה להיחלש, אך גל הקור יימשך וגשמים יוסיפו לרדת, בעיקר במרכז הארץ ובדרומה. גם ביום שני קיים חשש להצפות ולשטפונות במקומות המועדים. בחרמון וברמת הגולן ימשיך לרדת שלג, ובהרי המרכז ייתכן שלג קל מעל גובה של 700 מטרים. בלילה שבין שני ושלישי המערכת הקרה תתחזק וקיים סיכוי לכמויות גדולות של שלג באזור ירושלים, אך לא ברור אם הוא ייערם על פני הקרקע.

מזג האוויר הגשום והקר במיוחד יימשך גם ביום שלישי, בעיקר במרכז ובדרום, ועדיין צפויים לרדת שלגים קלים בהרי הצפון. בהרי המרכז, כולל באזור ירושלים, ייתכן שלג מעל גובה של 700 מטרים. קיים חשש לשיטפונות במקומות המועדים.

ביום רביעי יוסיפו לרדת גשמים בעיקר במרכז הארץ ובדרומה. בשעות הבוקר עדיין ייתכן שלג קל בהרי המרכז. בשעות הצהריים הגשמים צפויים להיפסק, אך יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה. במטאוטק מעריכים שעד יום רביעי יירדו כ-50 מילימטרים של גשם באזור הצפון ועד 70 מילימטרים באזור המרכז ודרום מישור החוף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ