גל חום חריג צפוי לפקוד את ישראל בשבוע הבא

החל מיום ראשון תורגש עלייה משמעותית בטמפרטורות, ועל פי הערכות באזור השפלה והחוף הן עשויות להגיע מעל ל-30 מעלות. גל החום צפוי להימשך מספר ימים

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

גל חום חריג ביותר לתקופת החורף צפוי לפקוד את ישראל בשבוע הבא והוא עשוי להימשך מספר ימים. על פי הערכות חברת החיזוי מטאוטק, הטמפרטורות באזור השפלה והחוף עשויות להגיע מעל ל-30 מעלות.

החל מיום ראשון תורגש עלייה משמעותית בטמפרטורות, עד 12-10 מעלות יותר מהטמפרטורה הממוצעת לתקופה זו. על פי מודל החיזוי המבוסס על הדמיות לוויין מהימים האחרונים, נראה שהחל מיום שבת יתחולל שינוי משמעותי בתנועת גושי האוויר באטמוספירה. לחוץ אוויר גבוה בכל שכבות האטמוספירה יגרום בין השאר להתחממות והתייבשות של אוויר. במקום זרימת אוויר קר ממערב וצפון־מערב שאופיינית לתקופה זו, יחדור לאזור אוויר חם מכיוון דרום ודרום־מערב. 

מתיעוד אירועי אקלים קודמים עולה כי פעם בשנתיים יש בפברואר לפחות יום אחד עם טמפרטורות גבוהות במיוחד, אולם מה שמאפיין את גל החום של השבוע הבא הוא אורכו - ככל הנראה ימים אחדים - והטמפרטורות יהיו גבוהות במיוחד.

הפעם האחרונה שבה היה גל חום דומה בחודש פברואר היתה בשנת 2010. חזאי מטאוטק אומרים יש סיכוי שהאירוע הנוכחי יהיה ממושך וחם לא פחות מהאירוע הקודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ