חם, יבש עם סכנה להתפשטות שריפות: בשירותי הכבאות מזהירים מפני מדורות ל"ג בעומר

בשירותי הכבאות המליצו להדליק מדורות קטנות בלבד בשל מזג האוויר השרבי, שיימשך עד שבת. סגן ראש עיריית ת"א: "ממליץ להימנע מקיום מדורות ולקיים במקומם פעילויות אלטרנטיביות"

צפריר רינת
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגיגות ל"ג בעומר בירושלים, היום
חגיגות ל"ג בעומר בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

בשל מזג האוויר החם והיבש, בשירותי הכבאות מזהירים מפני מדורות ל"ג בעומר שעלולות לצאת מחר (רביעי) משליטה. עם זאת, לא צפויות רוחות חזקות, שהן גורם מרכזי בהתפשטות דליקות. ביום חמישי יוסיף להיות שרבי וגל החום יגיע לשיאו ביום שישי. רק בשבת יישבר השרב והטמפרטורות ירדו בצורה משמעותית.

בשירותי הכבאות וההצלה המליצו לא להדליק מדורות גדולות כחלק מהחגיגות, אלא להשאיר אותן קטנות כך שגם אם הן יתפשטו יהיה קל יותר להשתלט עליהן. 

המשרד להגנת הסביבה לא פרסם הנחיות מיוחדות הנוגעות לשריפות, אלא בעיקר חזר על הוראות בטיחות כלליות לקראת ציון ל"ג בעומר. גם עיריות תל אביב-יפו וירושלים הסתפקו בפרסום הוראות בטיחות וכן ציינו שהן יפעלו להבטיח שמדורות החג יהיה רק בשטחים המאושרים לפעילות זו. עם זאת, סגן ראש עיריית תל אביב אסף זמיר כתב בפייסבוק: "התחזית הצפויה למחר היא של 33 מעלות עם רוחות. במצב זה אני רואה לנכון להמליץ להימנע מקיום מדורות ולקיים במקומם פעילויות אלטרנטיביות הקשורות לחג".

על פי חברת החיזוי מטאוטק, הטמפרטורות מחר יוסיפו להיות גבוהות. בתל אביב הן יגיעו ל-33 מעלות ובהרים ל-30. בבאר שבע תגיע הטמפרטורה ל-36 מעלות. בשעות הערב, בזמן הדלקת המדורות, הטמפרטורה בתל אביב וירושלים תהיה 26 מעלות, ובשפלה ובבאר שבע 28. הלחות ברוב האזורים תהיה נמוכה ותגיע ל-30%. עם זאת, הרוחות ייחלשו לעומת היום.

סגן ראש העיר תל אביב ממליץ בפייסבוק שלו שלא לקיים מדורות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ