מזג האוויר: בבוקר שרב, הערב ומחר יירדו גשמים

היום יהיה חם ולח במישור החוף ולאחר מכן צפוי לרדת גשם. רשות הטבע והגנים סגרה את הכניסה לנחלים במדבר יהודה ובצפון ים המלח מחשש לשיטפונות. מחר תחול ירידה משמעותית בטמפרטורות

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גשם בשדרות, ביוני
גשם בשדרות, ביוניצילום: אילן אסייג

גשמים מקומיים צפויים לרדת היום אחר הצהריים (ראשון) באזורים שונים בארץ, וקיים חשש לשיטפונות באזור נחלי הדרום. הגשם יימשך גם מחר וביום שלישי עדיין קיימת אפשרות לגשם מקומי. היום יהיה חם מהרגיל ומחר צפויה ירידה משמעותית בטמפרטורות.

על פי חברת החיזוי מטאוטק, היום ישרור עד שעות אחר הצהריים מזג אוויר שרבי ובמישור החוף יהיה חם ולח. הטמפרטורות הצפויות היום ברחבי הארץ הן: צפת 33-22, טבריה 40-27, חיפה 33-24, תל אביב 31-24, ירושלים 34-22, ים המלח 39-30, באר שבע 34-23 ואילת 42-28.

חוף הים באשדוד, ביוניצילום: אילן אסייג

לקראת שעות אחר הצהריים יחדרו לישראל עננים ויתפתחו תנאים לגשם מקומי. הגשם עשוי לרדת באזורים רבים ובנחלי המזרח, מבקעת הירדן ועד לערבה, הוא אף עלול לגרום לשטפונות. בעקבות כך, הודיעה רשות הטבע והגנים כי היא אוסרת על הכניסה לנחלים אוג ודרגה במדבר יהודה ולאתר הסנפלינג בגן הלאומי קומראן הסמוך לצפון ים המלח. כמו כן, הזכירה כי יש איסור מוחלט על כניסה ברכב או ברגל בנחלים שיש בהם זרימת מים.

מכ"ם הגשם

מחר צפוי לרדת גשם מקומי במהלך היום ועדיין יש חשש לשיטפונות. כמו כן, תהיה ירידה משמעותית בטמפרטורות בשיעור של 5-3 מעלות. מקור העננים הוא במערכת אקלים אופיינית לעונה המביאה לישראל עננים מכיוון אזור ים סוף, מצרים וסודן. מדובר במערכת בעלת מאפיינים טרופיים שבה יש שילוב של חום גבוה יחסית, ריבוני עננים ולחות גבוהה, והיא יוצרת תנאים לירידת גשם.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ