התחזית: השרב יחריף, ועלול להביא עמו טמפרטורות שוברות שיאים לחודש מאי

השירות המטאורולוגי הבהיר שיוכל לבחון כמה גל החום חריג רק לאחר שיסתיים בשבת. התופעה אינה נדירה בחודשי האביב, אך השרב הנוכחי צפוי להיות ארוך יחסית עם עד 45 מעלות בחוף

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עננות בחוף תל אביב, היום
צפריר רינת
צפריר רינת

השרב הכבד ששרר היום (רביעי) בפנים הארץ ובהרים יחמיר מחר, וברחבי הארץ יהיה חם עוד יותר. לפי הערכות של השירות המטאורולוגי, באזור החוף עלולות הטמפרטורות להגיע ביומיים הקרובים ל-45 מעלות. מחר ינשבו רוחות צפוניות-מזרחיות עד דרומיות-מזרחיות במהירות 30-16 קמ"ש, והים יהיה נוח עם גלים בגובה של בין 20 ל-40 ס"מ.

גל החום יימשך מחרתיים עם טמפרטורות קיצוניות וחריגות, אך יסתיים בשבת - אז צפויה ירידה ניכרת בטמפרטורות, שעדיין יהיו מעט גבוהות מהרגיל לעונה. יום ראשון יהיה נאה, וצפויה ירידה קלה נוספת בטמפרטורות.

השירות המטאורולוגי הבהיר כי יוכל לבחון כמה גל החום חריג רק לאחר סיומו. עם זאת, ניתן להעריך שהטמפרטורות מחר ומחרתיים תהיינה יוצאות דופן ובאזורים שונים בארץ אף ייתכן שיישברו שיאי טמפרטורות לחודש מאי.

רצף ימי שרב כבד הינו שכיח בחודשי האביב (אפריל עד אמצע יוני). עיתות שרב בעונה זו קשורות בדרך כלל לשקעים שרביים מהירים ולכן הן קצרות, ואורכן בדרך כלל לא עולה על יממה וחצי.

האירוע הנוכחי הוא ממושך יותר ונובע מרכס ברום (אזור עם לחץ אוויר גבוה) בשילוב זרימות חמות ויבשות מהאזור המזרחי בקרקע. רכסי רום נוטים להתבסס ולנוע באיטיות יחסית ומתבטאים בהתחממות ממושכת שתגיע לשיאה מחר ומחרתיים, וביחד עם הטמפרטרות הגבוהות שנמדדו היום תיצור רצף של שלושה ימי שרב כבד בהרים ובפנים הארץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ