התחזית: השרב הכבד יימשך גם מחר, הקלה תגיע רק בשבת

בחיפה נמדדה היום טמפרטורה של 40 מעלות ובאשקלון 43 מעלות. מחר הטמפרטורות יהיו דומות לאלו של היום ואף תיתכן עלייה קלה. בשבת צפוייה ירידה של 13-10 מעלות באזור החוף

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף הים בתל אביב, אתמול
צפריר רינת
צפריר רינת

שרב כבד מורגש החל מהבוקר (חמישי) באזורים רבים ברחבי הארץ, ובמישור החוף נמדדה טמפרטורה של 43 מעלות באשקלון ושל 40 מעלות בחיפה. ליד הים בתל אביב, לעומת זאת, חברת החיזוי מטאוטק מדדה טמפרטורה של 28 מעלות.

במהלך היום ומחר מזג האוויר ימשיך להיות שרבי וחם מאוד. מחר הטמפרטורות יהיו דומות לאלו של היום ואף תיתכן עלייה קלה. לקראת שעות אחר הצהריים מחר יחדור מכיוון מערב אוויר קצת פחות חם ותחול ירידה בטמפרטורות באזור החוף, אך תהיה עלייה בלחות. ההקלה המשמעותית בחום תגיע רק בשבת, אז ירדו הטמפרטורות באזור החוף ב-10 עד 13 מעלות, ויהפכו אופייניות לעונה. באזורי פנים הארץ עדיין יהיה חם מהרגיל.

מדורת ל"ג בעומר בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

מזג האוויר השפיע בין היתר על פיזור הזיהום שיצרו מדורות ל"ג בעומר. התנאים המטאורולוגיים יצרו שכבת אוויר סטטית די קרוב לפני הקרקע, כך שפיזור הזיהום היה איטי. תחנות הניטור של המשרד להגנת הסביבה מדדו ריכוזי מזהמים בשיעור של עד פי 11 לעומת יום רגיל. יחד עם זאת, במקומות רבים דיווחו על ריח חריף פחות לעומת שנים קודמות, ככל הנראה לאור היענות לאזהרות של רשות הכבאות, וצמצום מספרן וגודלן של מדורות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ