מתקרבים אל האפס: היומיים הבאים צפויים להיות הקרים ביותר החורף

הטמפרטורות היום ומחר צפויות לנוע סביב אפס מעלות, ואף לרדת מתחתיו. מפלס הכנרת עלה מאז יום שישי בשבעה סנטימטרים. ברמת הגולן ירד הלילה שלג ואתר החרמון נסגר למבקרים. הערב: סיכוי לשלג בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף זיקים, אתמול
חוף זיקים, אתמולצילום: אילן אסייג

היום (ראשון) ומחר צפויים להיות הימים הקרים ביותר החורף, בעקבות גל קור שחל הלילה. על פי חברת החיזוי מטאוטק, הסיבה לכך היא אוויר קר שמגיע לישראל מרוסיה דרך טורקיה. במהלך הלילה שבין היום למחר הטמפרטורות באזור הרי הצפון יירדו לשתיים עד ארבע מעלות מתחת לאפס, ובהרי המרכז הטמפרטורה תעמוד על אפס מעלות. באזור החוף הטמפרטורות בלילה יהיו שש-שמונה מעלות. 

מרשות המים נמסר כי בסוף השבוע ירדו באגם הכנרת כ-52 מילימטרים גשם. לפי הודעת הרשות, מפלס הכנרת עלה מאז יום שישי בשבעה סנטימטרים, והבוקר הוא עמד על 210.08- מטר. כעת חסרים מטר אחד ו-28 סנטימטרים לכנרת מלאה. 

כמה ס"מ חסרים לכנרת מלאה? עקבו אחר השינויים במפלס

במועצה האזורית גולן מסרו הבוקר כי עקב תנאי מזג אוויר קיצוניים, בהם שלג שירד במהלך הלילה וקרח שהצטבר על הכבישים באזור, ההסעות אל מוסדות החינוך בתחומי המועצה ייצאו בשעה 9:00. 

מדובר בהסעות ליישובים אל-רום, אודם, נווה אטיב ונמרוד. מוסדות החינוך ביישובים אלו יחלו לפעול בשעה 10:00. עוד נמסר כי יתר מוסדות החינוך במועצה פועלים כרגיל וכך גם התחבורה הציבורית באזור, שפועלת כסדרה.

שלג בצפון רמת הגולן, בחודש שעברצילום: גיל אליהו

אתר החרמון יהיה סגור היום עקב תנאי מזג האוויר. במפלס התחתון באתר נמדדו טמפרטורות של חמש מעלות מתחת לאפס ורוחות עזות הורגשו במקום. בנוסף נערם שלג בגובה של כמטר אחד. מחר צפוי האתר להיפתח כרגיל למבקרים ולגולשים.

במהלך היומיים הקרובים צפויים לרדת גשמים קלים ברחבי הארץ. שלג צפוי לרדת בהרי הצפון יהיה קל, וסביר להניח שהוא לא ייערם. ייתכן שהערב יירד שלג קל גם בירושלים, אולם לפי ההערכות גם הוא לא ייערם על הקרקע. ביום שלישי גל הקור ייחלש, אבל הטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות מהרגיל לעונה. ביום רביעי הטמפרטורות יעלו וצפוי לרדת גשם בצפון ובמרכז.