גשם יורד בדרום הארץ ובשפלה והחל להתפשט למרכז

באילת ירד ברד וכביש 90 נסגר לזמן קצר בקטע שבין העיר לבאר אורה. קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח. הגשם צפוי להתחזק בהמשך השבוע ולהגיע לשיאו ביום רביעי

צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברד שנפל בערבה הדרומית, היום
צפריר רינת

גשם מלווה בברד החל לרדת בשעות האחרונות (ראשון) באזור אילת ובדרום הערבה. גשם יורד גם בדרום ובשפלה וצפוי להתפשט למרכז ובהמשך הערב אל רוב אזורי הארץ. הגשם הוא תוצאה של הגעתם לישראל של ענני סערה עם משקעים, והוא צפוי להיות מלווה בברד ובסופות רעמים וברקים. בנוסף, קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח. כביש 90 נסגר לתנועה מבאר אורה למחסום צפוני בכניסה לאילת - ונפתח מחדש כעבור זמן קצר.

על פי חברת החיזוי מטאוטק, מחר צפוי בוקר סגרירי עם גשמים לסרוגין. ביום שלישי צפוי מזג אוויר דומה, וברביעי יתרבו ענני הגשם וכמויות המשקעים יגדלו באופן ניכר, כך שיש חשש לשטפונות בנחלי המזרח ולהצפות באזור החוף. בשעות אחר הצהריים יתפשט הגשם לנגב, וקיים חשש לשיטפונות בנחלי האזור. על פי התחזיות, ייתכנו עשרות מילימטרים של גשם.

ביום חמישי יירדו גשמים מצפון הארץ ועד הנגב ויהיה קריר מהרגיל לעונה. קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום ולהצפות בערי החוף. אחר הצהריים יתמעטו הגשמים ויחלשו.

על פי השירות המטארולוגי, אוקטובר האחרון היה אחד החמים מאז תחילת המדידות ונטול משקעים כמעט לחלוטין. במזרח הארץ, אוקטובר היה החם ביותר שנמדד בשעות היום, ובאזורים אחרים השני או השלישי ב-80 השנים האחרונות. כמו כן, מאז קום המדינה היו שלושה מקרים בלבד בהם אוקטובר היה יבש כפי שהיה בחודש שעבר. גם ספטמבר היה חם מהממוצע במידה יוצאת דופן, כך שהחודשיים האחרונים היו חמים בצורה חסרת תקדים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ