סופת שלגים ברמת הגולן, הגשם גרם לזיהום בחיפה

כ-10 ס"מ של שלג נערמו בצפון הגולן, בחרמון - כמטר ובחיפה נמדדו 93 מ"מ גשם. נחל הקישון הזדהם מדלקים שנסחפו אליו. צפו במצגת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סופת השלגים המשתוללת בגולן גרמה הבוקר (שישי) לשיבושים קשים בתנועה ברמה. באתר החרמון נערם עד עתה שלג בגובה מטר ושלג מכסה גם את קיבוץ מרום גולן.

השלג הביא לחסימתם של הכבישים מעין זיוון וצפונה, אך מאוחר יותר נפתחו רובם לתנועה בסיוע מפלסות שלג של צה"ל ומע"צ. במשטרה ביקשו הבוקר מהציבור לא להגיע לאזור והדגישו כי אין לרדת מהכבישים מחשש לכניסה לשדות מוקשים.

על אף האזהרות הגיעו מטיילים רבים לצפון, לחזות במזג האוויר הסוער, לשחק וליצור בובות שלג. ישנה זרימה עזה בנחלי הצפון והירדן עלה על גדותיו. מרשות הטבע והגנים נמסר כי עקב גשמי הברכה סגורים היום מסלולי הטיול בכרמל, וכן מספר אתרים ובהם הגן הלאומי בעין חמד ושמורת הטבע עין גדי.

שלג בצפון

ברחבי הארץ ירדו ביממה האחרונה כמויות מרשימות של גשם. ב-24 השעות האחרונות נמדדו בטכניון בחיפה 93 מ"מ, בכפר גלעדי 63 מ"מ, בזכרון יעקב מ"מ 56, בחדרה 36 מ"מ, בעמקי הצפון 25 מ"מ, בצמח 20 מ"מ ובתל אביב 18 מ"מ.

כתוצאה מהגשמים העזים בחיפה זוהם נחל הקישון בשמנים ודלקים שהצטברו בשטחים התעשייתים הסמוכים לנחל. צוותים של בתי הזיקוק בחיפה ואנשי רשות הנחל מנסים לחסום את התפשטות הזיהום על מנת להקטין את הנזקים שהוא עלול לגרום לנחל.

לעדכונים שוטפים הכנסו לעמוד מזג האוויר שלנו

מזג האוויר החורפי והגשום צפוי להימשך גם מחר. גשם לפרקים יירד בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה ומשעות הצהרים ייחלש ויתמעט הגשם במרכז. ביום ראשון יהיה מעונן חלקית עם גשם מקומי בעיקר בצפון.

על פי המפה הסינופטית, שקע באיזור קפריסין מלווה באפיק ברום גורם למזג אויר בלתי יציב ולגשמים באזורנו. רכס במערב אירופה גורם שם למזג אויר יציב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ