דילמה רוסף הושבעה לנשיאת ברזיל

עם כניסתה לתפקיד, רוסף, לשעבר לוחמת הגרילה המרקסיסטית, תקבל לידיה את אחת הכלכלות המתפתחות בעולם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ריו דה ז'ניירו (רויטרס ואי-פי). דילמה רוסף הושבעה אתמול לתפקיד נשיאת ברזיל במקומו של הנשיא היוצא, לואיש אינסיו לולה דה סילווה, שהיה אחד המנהיגים האהודים בתולדות המדינה. בטקס השבעתה, הבטיחה רוסף לשמור על החוקה ועל שלטון החוק ולקדם את רווחתם של אזרחי ברזיל.

עם כניסתה לתפקיד, רוסף, לשעבר לוחמת הגרילה המרקסיסטית, תקבל לידיה את אחת הכלכלות המתפתחות בעולם, ותתמודד בד בבד עם המשימה הכמעט בלתי אפשרית של כניסה לנעליו הגדולות של קודמה בתפקיד. בתקופת לולה הפכה ברזיל ממדינה הסובלת ממשברים לכלכלה צומחת בעלת השפעה גוברת בזירה העולמית.

נוכח העובדה שלולה עוזב את הנשיאות עם שיעורי תמיכה של כ-90%, עלולה הכהונה של רוסף להתנהל למן הרגע הראשון בצל דמותו והישגיו. "האתגר שלה יהיה למלא את החלל העצום שמותיר לולה מאחוריו", אומר פאולו סוטרו, מנהל מכון ברזיל במרכז וודרו וילסון בוושינגטון.

רוסף, אם גרושה שהחלימה בעבר ממחלת הסרטן, עשויה לשנות גישה בתחום מדיניות החוץ, ולשים דגש רב יותר על זכויות אדם ושיפור היחסים עם וושינגטון, שהתקלקלו בעקבות החיבוק שהעניק לולה לאיראן. רוסף, שהתנגדה לדיקטטורה הצבאית ששלטה בברזיל ועונתה בכלא בשנות ה-70, אמרה שברזיל שגתה כשנמנעה בהצבעה על החלטת האו"ם לגנות את איראן בגין עונש המוות בסקילה הנהוג בה. "העובדה היא שכעת בפעם הראשונה יש לנו נשיאה שהיתה קורבן של עינויים", אומר סוטרו, ומוסיף כי חוסר הכריזמה של רוסף בהשוואה ללולה, עשוי להיות יתרון בזירה העולמית, אם ברזיל תאמץ דיפלומטיה מסורתית יותר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ