הונגריה פתחה בחקירה נגד תחנת רדיו ששידרה שירים של הראפר אייס-טי

יום לאחר שחוק התקשורת החדש ומעורר המחלוקת נכנס לתוקפו, נפתחה חקירה נגד תחנת רדיו ששידרה שירים בוטים של הראפר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

האם הראפר המפורסם אייס-טי מסוכן לילדי הונגריה? אם שואלים את רשות התקשורת ההונגרית, כנראה שכן. >יום לאחר שנכנס לתוקפו חוק התקשורת החדש ומעורר המחלוקת

שיריו של הראפר אסורים לשידור במדינה לפני השעה 21:00 בשל התכנים הבוטים והאלימים השזורים בהם. אייס-טי עצמו הידוע בשל שירו מעורר המחלוקת "רוצח השוטרים" והשתתפותו בסדרת הטלוויזיה חוק וסדר, קיבל בברכה את המחלוקת ואף פירסם הודעת טוויטר בלשון: "אני אוהב את זה! העולם עדיין מפחד ממני. חחחח!".

הראפר דווקא היה מרוצה מהסערה שהתעוררה בשל שידור שיריו. תצלום: אי-פי

תחנת הרדיו, שהחקירה נגדה נפתחה בשל שני שירים של הראפר ששודרו בספטמבר, טוענת כי מכיוון שהתכנים המשודרים הם באנגלית ולתחנה יש מספר מועט של מאזינים צעירים, לשידור לא היה שום אפקט שלילי על התפתחותם המוסרית של ילדים מתחת לגיל 16.

פתיחת החקירה מהדהדת על רקע כניסתו לתוקף של חוק תקשורת חדש במדינה שמעורר מחאה בינלאומית בשל חשש כבד מפגיעה בחופש העיתונות.

החוק, שהתקבל בשבוע שעבר בפרלמנט ונכנס לתוקפו ב-1 בינואר, מעניק לרשות הלאומית לתקשורת, סמכות להטיל קנסות כבדים בגין סיקור נושאים שאינם מאוזנים או פוגעים בכבוד האדם או במוסכמות מוסר. על פי החוק החדש תוכל הרשות להטיל קנסות מרביים של כ-950 אלף דולר על ערוצי טלוויזיה ממלכתיים המפרים אותו, וקנסות של עד 119 אלף דולר על עיתונים יומיים ואתרי חדשות באינטרנט.

הרשות טוענת כי החקירה בה פתחה נגד תחנת הרדיו מבוססת על חוק מ-1996 המגדיר את הרגולציה בתחנות הרדיו והטלוויזיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ