אחרי מצרים, הקופטים מאוימים גם באירופה

הנוצרים דורשים הגנה בעקבות הפיגוע בכנסייה באלכסנדריה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קהיר (רויטרס). מצרים חוקרת מי נכנס למדינה ממדינות שבהן מגייס ארגון אל-קאעדה לוחמים לשירותיו. מקורות ביטחוניים חושדים כי הארגון אחראי לפיגוע ליד כנסייה באלכסנדריה בשבת האחרונה.

במקביל, רשויות באירופה הודיעו כי הגיעו לידיהם איומים שהופנו נגד הכנסייה הקופטית ברחבי היבשת, לפיהם בני העדה הקופטית הן במצרים והן בקהילותיה מחוץ למדינה עלולים להיות יעד לפיגוע.

הפיגוע בכנסייה הוביל להתנגשויות אלימות בין נוצרים קופטים לבין כוחות המשטרה במצרים, שעה שיצאו להפגין ברחובות קהיר ואלכסנדריה בדרישה להגביר את ההגנה על הקהילה הנוצרית במדינה. בפיגוע ההתאבדות בשבת נרצחו 21 נוצרים קופטים ויותר ממאה נפצעו בשעה שחגגו את בוא השנה החדשה. "אם זה היה קורה במסגד, הממשלה היתה עושה משהו", זעק אחד מאנשי הקהילה. "אבל לנו זה קורה כל שנה וכל יום, והיא לא עושה כלום". כוחות הביטחון במצרים מסרו שנעצרו שבעה בני אדם בחשד למעורבות בפיגוע, ושיש סימנים לכך ש"גורמי חוץ" עמדו מאחוריו. לדברי שלטונות מצרים, הפיגוע בוצע בהשראת אל-קאעדה, או ארגון דומה.

בהפגנות קראו המפגינים סיסמאות כמו "כוחות הביטחון, אתם איתם או אתנו", "ממשלה מוגת לב", ו"מהפכה במצרים בכל הכנסיות". מפגינים בקהיר התנכלו לנציגי ממשלה, שבאו לקתדרלה להביע את תנחומיהם על הקורבנות ורגמו את מכונית שר הפנים. "איפה אתה כשהם הורגים את אחינו למול עינינו?", קראו לעברו.

האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, גינה את הפיגוע, אחד בשורת פיגועים שבוצעו באחרונה נגד נוצרים במזרח התיכון ובאפריקה, והגדיר אותו "מעשה שפל". עם זאת, השייח אחמד אל-טייב, ראש המוסד ההלכתי הרם ביותר באיסלאם הסוני, אל-אזהר, ביקר את דברי האפיפיור והאשים אותו בהתערבות בענייניה הפנימיים של מצרים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ