ארצות הברית: אחרי 30 שנה בכלא: בדיקת דנ"א הוכיחה חפותו של אסיר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

דאלאס (אי-פי). בית משפט בארה"ב זיכה מאשמה את קורניליוס דופרי, אסיר בן 51 מטקסס לאחר שהיה כלוא שלושים שנה באשמת שוד מזוין. דופרי שוחרר על התנהגות טובה ביולי האחרון. ואולם, שבוע לאחר שחרורו התקבלו תוצאות הדנ"א שלו מזירת הפשע, והן הוכיחו שדופרי מעולם לא ביצע את הפשע שיוחס לו. בדיקת הדנ"א זיכתה גם את שותפו לכאורה לפשע של דופרי, אנתוני מסינגיל.

דופרי הואשם ב-1979 באונס ושוד של צעירה בת 26. שנה מאוחר יותר נגזרו עליו 75 שנות מאסר על שוד מזוין. הוא מעולם לא נשפט על האישום באונס. בעקבות זיכויו, הפך דופרי לאסיר שריצה את תקופת המאסר הממושכת ביותר לפני שזוכה בבדיקת דנ"א. מאז 2001, בסיוע בדיקות דנ"א, שחררה טקסס 41 אסירים שהורשעו בטעות. זאת, יותר מבכל מדינה אחרת בארה"ב. לנתונים אלה משמעות רבה, משום שבטקסס קיים עונש מוות, וייתכן שהרשעות רבות שהסתיימו בגזר דין מוות היו שגויות, וגזר הדין היה נמנע בזכות בדיקת הדנ"א.

דופרי ומסינגיל נעצרו בדצמבר באותו השנה משום שדמו לשני חשודים במקרה אחר של אונס ושוד. אחת הקורבנות ראתה את דיוקנותיהם המשטרתיים וזיהתה אותם. בעקבות הזיהוי, דופרי הורשע וריצה שלושה עשורים מחייו בכלא. בית המשפט לערעורים דחה את ערעוריו שלוש פעמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ