מושל המקורב לנשיא פקיסטאן נרצח בגלל מתינותו הדתית

נורה בידי מאבטחו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איסלאמבאד (אי-פי). המושל רב העוצמה של מחוז פונג'אב בפקיסטאן, סלמן תאסיר, נורה אתמול למוות בבירה איסלאמבאד בידי אחד ממאבטחיו, שכעס על התנגדותו של המושל לחוק המטיל גזר דין מוות על מורשעים בפגיעה באיסלאם. תאסיר היה חבר במפלגה העממית של בוטו וממקורביו של בעלה, הנשיא אסיף עלי זרדארי.

תאסיר הוא הפוליטיקאי הבכיר ביותר שנרצח בפקיסטאן מאז ההתנקשות בדצמבר 2007 בראש הממשלה לשעבר, בנזיר בוטו. הוא היה ידוע כפוליטיקאי דעתן, שנהג להשתמש גם בטוויטר כדי להפיץ את עמדותיו. אחת מהן, התנגדותו לחוק חילול שם האיסלאם והנביא מוחמד, הביאה בסופו של דבר למותו. גורם במשטרה מסר כי תאסיר נורה למוות כשהגיע לשוק חוסאר, מרכז קניות באיסאלמבאד הנחשב לפופולרי בקרב מערביים ופקיסטאנים עשירים. חמישה בני אדם נוספים נפצעו בחילופי הירי בין הרוצח למאבטחים שניסו להגן על המושל.

החוק נגד פוגעים באיסלאם עורר גינויים קשים בימים האחרונים, לאחר שנגזר עונש מוות על נוצרייה שהורשעה בהעלבת הנביא מוחמד. עשרות פקיסטאנים נידונים למוות מדי שנה לאחר שהורשעו בחילול שם האיסלאם ומוחמד. ברוב המקרים מוגש ערעור לבית משפט גבוה יותר, ושם הופכים את הפסיקה. עד כה לא הוצא איש להורג עקב הרשעתו בחילול שם הנביא, אך ארגוני זכויות אדם התלוננו שנים על כך שהחוק מנוצל כדי לחסל יריבויות ולרדוף מיעוטים דתיים במדינה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ