המכשפות ברומניה מציגות: קללות נגד מסים

מס של 16% הוטל על הכנסותיהן של המכשפות. לדבריהן, אפילו הפוליטיקאים לא בוחלים בשימוש בשירותיהן, אך הרווחים נמוכים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ממשלת רומניה מתכוונת להטיל מסים על הכנסותיהן של המכשפות במדינה - שמצדן מאיימות להטיל מחר (חמישי) קללה על הרשויות. ובמדינה שבה אמונות טפלות הן חלק מהזרם המרכזי של התרבות, אין זה דבר של מה בכך.

נשיא המדינה, טראיאן בססקו ויועציו, נוהגים ללבוש בגדים סגולים בימי חמישי, כפי הנראה כדי להתגונן מפני רוחות רעות. במערכת הבחירות ב-2009, יריבו של בססקו ורעייתו טענו כי הם נפלו קורבן לאנרגיות שליליות מצד צוותו של בססקו.

מכשפות רומניות יתכנסו מחר על נהר הדנובה כדי לאיים על הממשלה בקללותיהן. הן ישליכו למים עשב מסוג דודא כדי להרע לאנשי השלטון, כך סיפרה מכשפה ושמה אליסיה. "החוק הזה טפשי", אמרה. "על מה יש להטיל מסים, כאשר אנחנו בקושי מרוויחות משהו? המחוקקים לא מסתכלים על עצמם, על כמה שהם מרוויחים; הם גונבים והם באים אלינו ומבקשים שנטיל קללות על אויביהם".

ברטארה בוזאה מציגה את כלי הכישוף שלה. תצלום: אי-פי

המיסוי על הכנסותיהן של המכשפות נועד להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בתקופה של משבר כלכלי חמור, ונכנס לתוקפו בשבת. הוא חל גם על מגידי עתידות, אסטרונומים, חונטים ומורים לנהיגה. מעתה הם נחשבים לעוסקים עצמאים ונדרשים לשלם מס בשיעור של 16%.

המכשפה ברטארה בוזאה, בת 63, שנאסרה ב-1977 בעוון כישוף, תחת משטרו הרודני של צ'אוצ'סקו, זועמת אף היא על החוק החדש. היא סיפרה כי בכוונתה להטיל על הממשלה כישוף, בעזרת גללי חתול וגופת כלב. "אנו מזיקות למי שמזיק לנו", אמרה. "הם רוצים להוציא את המדינה מהמשבר באמצעותנו? הם צריכים להוציא אותנו מהמשבר כי הם הכניסו אותנו אליו". לדברי, הקללות שלה תמיד עובדות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ