רוברט גיבס, דובר הבית הלבן עוזב את תפקידו לטובת ייעוץ לברק אובמה בבחירות 2012

דובר הבית הלבן מצטרף לשרשרת העוזבים את סגל הנשיא. "אני רוצה לטעון את הסוללות לקראת בחירה מחודשת של הנשיא ב-2012", הסביר

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה

רוברט גיבס, דובר הבית הלבן ואחד האנשים הקרובים ביותר לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, יעזוב בפברואר את תפקידו. עם זאת, גיבס יישאר קרוב לאוזנו של הנשיא והוא צפוי לשמש בתפקיד היועץ לנשיא בקמפיין הבחירות של 2012.

"היינו במסע הזה ביחד, מאז שזכיתי בבחירות המוקדמות לסנאט ב-2004", אמר בתגובה הנשיא ברק אובמה. "הוא עשה את תפקידו במשך שש שנים, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ותמורת שכר צנוע יחסית. זה טבעי בשביל אדם כמו רוברט לקחת צעד אחורה ולחשוב. עזיבתו מביאה אתגרים והזדמנויות חדשות בשביל הבית הלבן. רוברט היה מדהים על הבמה ומחוץ לבמה, הוא אחד היועצים הקרובים שלי".

גיבס בן ה-39, זכה לעתים לביקורת על העדר השקיפות ומחסור בשיתוף הפעולה עם הכתבים, אך תדרוכיו נחשבו בקרב התקשורת ל"הצגה הכי טובה בעיר". הוא הסביר כי יקח לו זמן להסתגל למעמד שאחרי העזיבה, אך הוא מתכוון להישאר מרואיין עסוק ולהמשיך לעזור לנשיא. הוא הוסיף כי "זה היה מסע יוצא דופן, זכות מדהימה לשרת את ארצי ואת הנשיא. אבל חשוב לקחת צעד אחורה ולטעון את הסוללות, לקראת 2012 כשנתמודד עם המשימה החשובה - לבחור מחדש את הנשיא".

רוברט גיבס. למרות הביקורת תדרוכיו נחשבו להצגה הכי טובה בעיר. תצלום: אי-פי

עזיבתו של גיבס היא חוליה נוספת בשרשרת הבכירים שעזבו לאחרונה את האגף המערבי של הבית הלבןובהם ראש סגל הבית הלבן רם עמנואל, היועץ הכלכלי לורנס סאמרס והיועץ הבכיר דיוויד אקסלרוד.

למרות החילופים הרבים בסגל הבית הלבן, בכיר לשעבר במשרד החוץ סיפר ל"הארץ" שהוא לא היה ממהר לפרש את זה כ"עכברים שבורחים מהספינה הטובעת". לדבריו, "יש אנשים שנמצאים עם אובמה הרבה יותר משנתיים - עוד מתחילת המרוץ לנשיאות - וזו עבודה שוחקת. כמובן, יש גם כאלה שרוצים לנצל את העמדה שלהם עכשיו, לפני ש'המניות' צונחות".

אחד המועמדים האפשריים להחליף את גיבס הוא סגנו ביל ברטון בן ה-32, אך בתדרוך היום כשגיבס נשאל האם יש לו המלצות לגבי היורש, השיב: "אני לא מדבר בפומבי על העצות שאני נותן לנשיא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ