חתונת ויליאם וקייט: הכלה תגיע במכונית במקום בכרכרה

הנסיכה לעתיד תשבור את מסורת ההגעה על גבי כרכרה מפוארת..

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

29 באפריל מתקרב בצעדי ענק, והתוכניות לחתונה המלכותית של השנה מתנהלות במלוא הקיטור. אתמול נחשפו פרטים חדשים על האירוע, שיתקיים בארמון סיינט ג'יימס. כפי שציפו רבים, הארכיבישוף מקנטרברי, ראש הכנסייה של אנגליה, הוא זה שנבחר לחתן את הנסיך ויליאם ואת קייט מידלטון.

יום החתונה הוכרז כיום חופש ברחבי בריטניה, ולפי ההערכות, המוני בני אדם יתייצבו לאורך הכביש כדי לצפות בכלה חולפת על פניהם. חרף זאת, יש פרט אחד המהווה שבירה חדה של המסורת, והדיון עליו מתנהל בכל מקום ברחבי המדינה: מידלטון תגיע לטקס במכונית, ולא בכרכרה מפוארת כפי שהיה נהוג עד עתה בחתונות של בית המלוכה. עיתונאית הבי-בי-סי לענייני בית המלוכה, דניאלה רלף, אמרה כי ההחלטה להגיע לטקס במכונית נועדה "להפגין התחשבות", משום שמשפחת המלוכה אינה מעוניינת שיום החתונה ייתפש כראוותני מדי.

משפחת המלוכה ומשפחת מידלטון אמנם יממנו את החתונה עצמה, אך מסי הציבור יממנו את האבטחה ואת התחבורה. גם אלה שאובדן הכרכרה צורם להם לא צריכים לדאוג. אחרי הטקס יחזור הזוג הטרי לארמון בקינגהאם בכרכרה המסורתית, ויעבור דרך כיכר הפרלמנט, וייטהול והמול. כשכבר יגיעו לארמון, בני הזוג בני ה-28 יתייצבו על המרפסת וינופפו לקהל, ואולי גם יחליפו נשיקה כפי שעשו צ'רלס ודיאנה אחרי שהתחתנו ב-1981.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ