ג'וליאן אסאנג' איים לתבוע את הגרדיאן אם יפרסם מסמכים של ויקיליקס ללא אישורו

לפי דיווח בואניטי פייר, אסאנג' פרץ בזעם למשרדו של עורך הגרדיאן, אלן רוסברידגר עם עורך דין, ואיים עליהם שלא יפרסמו את המסמכים

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס, איים לתבוע את עיתון הגרדיאן בשנה שעברה לאחר שגילה כי העיתון מתכנן לפרסם מסמכים שהגיעו לאתר ויקיליקס מבלי רשותו, כך דווח בואניטי פייר. למרבה האירוניה, המסמכים הגיעו לגרדיאן בעקבות הדלפה של גורם בתוך ויקיליקס.

לפי הדיווח, אסאנג' פרץ בזעם למשרדו של עורך הגרדיאן, אלן רוסברידגר עם עורך דין, ואיים עליהם שלא יפרסמו את המסמכים. ויקיליקס אמנם העבירה לגרדיאן את המסמכים תחת הבטחה שלא לפרסמם ללא אישור, אולם, העיתון השיג עותק נוסף של קובץ המסמכים מהתר ברוק, עיתונאית עם קשרים לוויקיליקס, והאמין כי יוכל לפרסמם.

על פי הדיווח, אסאנג' זעם ואמר כי הוא בעל המידע וכי יש לו אינטרס כלכלי באופן ובמועד שבו יתפרסם המידע. לבסוף הגיעו הצדדים לפשרה לאחר שהובטחה לו השהיה של הפרסום כדי שיוכל למסור לעיתונים בצרפת ובספרד כי הגרדיאן עומד לפרסם את המסמכים.

ברוק, שמתכננת לכתוב ספר על ויקיליקס, כתבה היום בטוויטר כי הסיפור בואניטי פייר הוא רק קצה הקרחון בנוגע למה שעומד להתפרסם על ויקיליקס.

זה אינו המקרה הראשון בו נמתחת ביקורת פנימית קשה על התנהלותו של אסאנג'. דניאל דומשייט-ברג, מספר 2 לשעבר בויקיליקס, נטש את האתר והקים לאחרונה אתר חדש בשם Openleaks.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ