"פיטר האנט, מדוע אנשים מתעניינים בחתונה של נסיכים ונסיכות בימינו?"

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

פיטר האנט הוא הכתב הוותיק של הבי-בי-סי לענייני משפחת המלוכה הבריטית, שהיה העיתונאי הראשון שזכה לראיין את הנסיך ויליאם ב-2004, וגם הראשון לראיין את אחיו הצעיר הנסיך הארי, ביום הולדתו ה-21, עבור הרדיו של תאגיד השידור הבריטי. האנט כיסה גם את מותה של המלכה האם ואת משפטו של משרתה של הנסיכה דיאנה המנוחה, פול בארל.

באביב הקרוב יינשא הנסיך ויליאם, בנם הבכור של יורש העצר הנסיך צ'רלס והנסיכה המנוחה דיאנה, לארוסתו קייט מידלטון. פיטר האנט יהיה שם כדי לסקר את האירוע.

פיטר האנט, האם חשבת ששני הצעירים האלה אי פעם יתחתנו או שהיו לך ספקות?

"למרות אינסוף ספקולציות לאורך השנים, מעטים האנשים שידעו מה באמת קורה ביניהם, לשמחתו של ויליאם, עד ההכרזה על האירוסין. כעת מתברר שהיתה להם תוכנית, הם ידעו מה הם רוצים, אבל שמרו את הדברים לעצמם. ויליאם היה מעוניין מאוד לתת לקייט את הזמן. הוא חווה את התפוררות הנישואים של הוריו ורצה לוודא שקייט מרגישה בנוח עם תפקידה העתידי לפני שהם משתפים את הציבור בתוכניתם".

ראיינת את ויליאם ב-2004 ואפשר לומר שליווית אותו בהתבגרותו. איזה מין אדם, בעל ומלך עתידי אתה מרגיש שייהפך להיות?

"בראיון ההוא הרגשתי שהדבר העיקרי הוא שמדובר בגבר צעיר שמשתוקק להיות בשליטה. הוא השתמש במלה הזאת הרבה. הוא יודע שעליו לקבל את גורלו אבל הוא גם מנסה, עד כמה שניתן, לשלוט במה שהוא בוחר לעשות או לא לעשות".

מה אתה אומר לאנשים הציניים יותר, שחשים שזה מיושן, אפילו מטופש, להתעניין בנסיכים ונסיכות בימינו?

"מה שמעניין זה שדווקא אנשים ביקורתיים שממהרים לבטל את חשיבות המלוכה, הם הראשונים לרוץ ולקרוא כל ידיעה על בני המשפחה. העובדות מראות שאנשים נוטים למחות, לומר שהם אינם מעוניינים לשמוע על כך, אבל רבים מרותקים לסיפורים האלה".

מה יש בחתונה המלכותית - ובחתונה הזו באופן מיוחד - שתופס את תשומת הלב והדמיון של הבריטים ושל אנשים ברחבי העולם?

"הרבה אנשים אוהבים חתונות. זה עד כדי כך פשוט. אפשר לדבר עד אינסוף על טבעות, שמלות ומרכבות. בנוסף, סקרי דעת קהל מראים שרוב הציבור בבריטניה תומך במוסד המלוכה, וזו חתונת מפתח - חתונתו של המלך העתידי ורמז להמשך השושלת. החתונה היא חלק מהמשכיות המונרכיה.

"לסיום, מדובר בבן של דיאנה, נסיכת ווילס, וגם זה תורם להתעניינות. אחד הדברים הראשונים שלמדנו על האירוסין האלה זה שוויליאם העניק לקייט את טבעת האירוסין של אמו. גם זו המשכיות".

כיצד תרמה קייט לסידורי החתונה עד כה?

"מדהים ששניהם לוקחים חלק פעיל בתכנון החתונה. הרבה פעמים רואים שזוגות צעירים מאמינים שתהיה להם שליטה בחתונה שלהם - עד שהם רואים שאחרים משתלטים להם על האירוע. כפי שניתן לדמיין, זה בולט עוד יותר כשהזוג הוא חלק ממוסד. אבל הם בהחלט מנסים. קייט לדוגמה, בחרה להגיע לטקס החתונה בווסטמינסטר ברכב ולא במרכבה עם סוסים. זאת החלטה שלה".

איזו שמלה היא תלבש?

"סוד סודי ביותר. יכול להיות שנגלה בקרוב מי יעצב את השמלה, אבל לא נדע איזו שמלה זו תהיה עד שקייט תצא מהמכונית שתביא אותה לווסטמינסטר".

אתה מוזמן לחתונה?

"לצערי לא. אני אעבוד ככל הנראה מחוץ לשער".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ