הארץ
שירות ""

גופת גבר שנמצאה אתמול (שני) על הכביש הראשי של אקפולקו שבמקסיקו, העלתה ל-31 את מספר בני האדם שנרצחו בעיר התיירותית בארבעת הימים האחרונים.

הגופה האחרונה שנמצאה מוטלת הכביש הראשי היא של גבר שזהותו עדיין לא ידועה, שנורה מספר פעמים בראשו ונמצא מתחת לגשר כשחולצתו מכסה את פניו - כך סיפר פרננדו מונריל לייבה, ראש צוות החקירה במשטרה במדינת גררו, המדינה בה ממוקמת אקפולקו.

לייבה סיפר כי נציגים פדרלים, נציגי המדינה וגורמים מהמשטרה המקומית תכננו להיפגש אתמול עם הצבא, כדי לשקול סדרת צעדים להגברת הביטחון באקפולקו, שבסוף השבוע האחרון ידעה אלימות קשה סביב מלחמות כנופיות הסמים במדינה. בין ההרוגים שנמצאו מאז יום שישי, היו 14 בני אדם שראשיהם נערפו וכן שני שוטרים.

במקביל, נורה אתמול למוות ראש עיר במרכז מקסיקו, בשעה שנסע עם אשתו ובנו - כך סיפרו השלטונות במדינה.

מרבית הרציחות באזור אירעו בטווח זמן של כמה שעות בלילה שבין שישי לשבת, באזור הלא תיירותי של העיר. אולם קציני המשטרה נורו למוות מול תיירים, בפתחו של מלון אבנידה קוסטרה מיגואל אלמן, מלון הממוקם לאורכו של המפרץ.

תצלום: רויטרס

מלחמות הסמים האלימות במדינת גררו הדרומית פרצו לאחר שפלגים בקרטל בלטרן לייבה, החלו להילחם על השליטה באזור, עם רציחתו של מנהיג הקרטל ארתורו בלטרן, שכונה "בוס הבוסים", בשנת 2009.

לצד 14 הגופות הערופות שנמצאו בסוף השבוע, הושארו מסרים הקושרים את הרצח לארגון "אנשי אל צ'אפו" - חתימת חיילי קרטל סיאנולה, הקרטל הגדול במדינה שבראשו עומד חואקין "אל צ'אפו" גוזמן. לייבה לא ציין בדבריו אם ניתן להבין כי קרטל סיאנולה הצטרף ללחימה.

הגופות ערופות הראשים היוו את מקבץ הגופות הגדול ביותר שנמצא במקסיקו בשנים האחרונות. ב-2008 נמצאה ערימה של 12 גופות ללא ראש, שנערמו מחוץ לעיר מרידה, בירתה של מדינת יוקטן. באותה שנה, נמצאו תשע גופות חסרות ראש בבירת גררו.

למעלה מ-30,000 בני אדם נהרגו במלחמות הסמים במדינה מאז הכריז נשיא מקסיקו, פליפה קלדרון, על מלחמה בקרטלי הסמים עם כניסתו לתפקיד בדצמבר 2006. קלדרון הציב אלפי חיילים ושוטרים פדרלים באזורים שנשלטו על ידי קרטלי הסמים.

אלחנדרו פוייר, דובר הממשלה לענייני ביטחון, אמר אתמול כי גל הרציחות באזור אקפולקו הוא תוצאה של תיחום אזורי הלחימה בין קרטלי הסמים. "הם נלחמים על מקום, שבעיני סוחרי הסמים המקומיים, הוא מאוד משמעותי", אמר פוייר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ