איראן הציגה ציוד השייך לכאורה לאנשי המוסד שחיסלו את מדעני הגרעין בטהראן

לדברי שר המודיעין האיראני, נעצרו עד כה עשרה חברים ברשת הריגול

יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן

שר המודיעין של איראן, חייבר מוסלחי, התגאה אתמול במסיבת עתונאים בטהראן, כי אנשיו עצרו "רשת של מרגלים וטרוריסטים" הקשורים לדבריו לישראל ולמוסד. מוסלחי אמר כי הם האחראים להתנקשות במדען הגרעין, ד"ר מסעוד עלי מוחמדי, שאירעה לפני כשנה בבירת איראן.

לדברי השר ופקידי משרדו, נעצרו עשרה בני אדם החברים ברשת והתגלה ציוד רב ששייך לכאורה למרגלים, שכלל מחשבים, ציוד קשר וכלי נשק. איראן טוענת כי החשיפה נעשתה בתום פעולה מאומצת של הריגול המסכל של איראן, שהצליח לחדור לרשת לאחר מעקב אחרי מה שהוגדר כתאים של סוכני המוסד במדינות ערביות.

על אף שהשר האיראני הציג, לכאורה, עדויות שנועדו לתגבר את הטענות שהושמעו כבר ביום שני, עדיין קשה להתרשם אם אכן מדובר בגילויים של ממש ובחשיפה אמיתית של מי שהיו קשורים לכאורה למוסד, או שמא זהו עוד שלב בניסיון של המשטר להתפאר בהישגיו כדי להדוף את הטענות כי איראן אינה דואגת לביטחונם של מדעני הגרעין שלה. טענות אלה הושמעו על ידי חברי פרלמנט בטהראן וגם הועלו בכלי התקשורת השונים באיראן בשנה האחרונה, בעיקר לאחר חיסול ד"ר מוחמדי לפני כשנה, ואחרי שבנובמבר האחרון חוסל עוד מדען גרעין ומדען אחר נפצע קשה מפצצות שהוטמנו בכלי הרכב שלהם.

ביום שני הציגה הטלוויזיה האיראנית צעיר בן 28, שהתוודה כי היה סוכן מוסד ושהיה מעורב בהתנקשות בד"ר מסעוד עלי מוחמדי. אולם מווידויו, התברר כי הפרטים שמסר אינם משקפים את המציאות, ונראה כי הגרסה שלו נתפרה על ידי מפעיליו במודיעין האיראני.

איראן נוטה מעת לעת להכריז על "חשיפת רשתות ריגול של המוסד, של הסי-איי-אי ושל האמ-איי-6 הבריטי", על רקע תחושת המצור שלה והחדירה שנעשית על ידי גופי ביון זרים ללב תוכנית הגרעין שלה, שגרמה להשבתת חלק ניכר מהצנטריפוגות (סרכזות) של תוכנית הגרעין.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ