פרשת רובי-קארימה: האם נמצא "האקדח המעשן" שיפיל את סילוויו ברלוסקוני?

אין זו הפעם הראשונה שראש ממשלת איטליה מעורב בשערוריית מין, אולם הפרשה הנוכחית, שבה מככבת נערת ליווי קטינה, עשויה להסב לו נזק רב במיוחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יממה אחרי שבית המשפט העליון באיטליה כרסם בחוק "הנבצרות הלגיטימית" שהעניק לסילוויו ברלוסקוני חסינות אד-הוק, הנחיתה עליו מערכת המשפט מהלומה נוספת וזימנה אותו לחקירה בחשד לשידול לזנות וניצול לרעה של שררה. בצו הפרקליטות של מילאנו זומן ראש ממשלת איטליה להיחקר בשבוע הבא בשערוריית "בונגה בונגה", כפי שהיא מכונה בתקשורת, פרשת רובי-קארימה, נערת הליווי הקטינה שהשתתפה לכאורה במסיבות חשק במעונו הפרטי שבארקורה.

על פי החשד, ברלוסקוני גם ניצל את סמכותו לשחרורה של הצעירה ממוצא מרוקאי, לאחר שנעצרה בחשד בגניבת 3,000 אירו, בטענה שהיא "נכדתו של נשיא מצרים מובראק". בפרשה נחקרים גם שניים ממקורביו. פרקליטיו של ברלוסקוני הגיבו בכעס על הזימון ואמרו שהחשדות נגדו "אבסורדיים ומשוללי כל יסוד" ובבחינת "התערבות חסרת תקדים בחייו הפרטיים של ראש ממשלה". ברלוסקוני עצמו הדף בזעם את ההאשמות וטען שמדובר במזימה לחסלו פוליטית.

זו אינה פעם ראשונה ששמו של ראש הממשלה בן ה-74 משורבב לשערוריות מין בשנתיים האחרונות. באביב 2009, שנה אחרי ששב לשלטון, פרצה שערוריית "פאפי והקטינה מנאפולי", דוגמנית זוטרה שביום הולדתה ה-18 השתתף; בעקבות הפרשה הכריזה אשתו ורוניקה לאריו ש"אינה יכולה לחיות עם מי שמתרועע עם קטינות" והתגרשה ממנו; כעבור חודשים מעטים טענה זונת צמרת שבילתה לילה עם ראש הממשלה בתשלום במעונו הרשמי ברומא.

בסתיו שעבר, ימים ספורים אחרי התפוצצות פרשת רובי-קארימה, פרצה שערוריית המין המפולפלת מכולן עד כה, פרשת נדיה מאקרי שנחשפה אגב חקירה המתנהלת בסיציליה. מאקרי, נערת ליווי בת 27, סיפקה פרטים עסיסיים על הנסיבות שבהן קיימה לטענתה יחסי מין עם ברלוסקוני תמורת 5,000 אירו בפעם, על מפגשים ארוטיים בג'קוזי ועל מסיבות חשק שנערכו לכאורה בביתו עם פוליטיקאים, ידוענים ונערות זוהר, שגם עמן ברלוסקוני התייחד, "לעתים עם אחת ולעתים עם כמה מהן יחד".

ואולם, לדברי העיתון לה סטמפה, דווקא פרשת הקטינה הנוכחית עלולה להיות לו לרועץ. במאמר שכותרתו "אם כל החקירות", כתב היום (שבת) העיתון שאם בידי הפרקליטות יש אמנם "אקדח מעשן" כטענתה, "עשויה הפעם החקירה לשים את המילה קץ ל-15 שנות מלחמה המשתקת את הפוליטיקה האיטלקית", 15 השנים שבהן ברלוסקוני עומד במרכזה. לפי שעה לא ברור אם ראש הממשלה יתייצב לחקירה, או אם יוכל לטעון לאותה "נבצרות לגיטימית" שאפשרה לו לדחות את התייצבותו למשפטים.

בשבוע שעבר החליט בית המשפט העליון לשים סייג לחוק הנבצרות שהתקבל באפריל שעבר וקבע שלא הממשלה, אלא שופט, הוא שיקבע אם אכן נבצר מראש הממשלה להתייצב לדיון משפטי בגין עיסוקיו. חוק הנבצרות נחקק בעקבות פסילת חוק חסינות גורף יותר בידי הערכאה המשפטית הגבוהה במדינה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ