איראן אסרה לייצר מתנות עבור ולנטיינז דיי

במדינה התריעו מפני "הערכים המושחתים" של התרבות המערבית והסבירו כי יש להם ימים משלהם לציין בהם אהבה וסימפטיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

איראן אסרה לייצר מתנות וכרטיסי ברכה לחג האהבה (ולנטיינז דיי) במסגרת מה שהיא רואה כהתפשטות של סמלי תרבות מערביים, כך דווח היום (שלישי) בכלי התקשורת במדינה.

אמנם החגיגות שנקראות על שמו של הקדוש הנוצרי אינן אסורות באופן פורמלי באיראן, אך גורמים קיצוניים התריעו בעקביות מפני ה"ערכים המושחתים" של התרבות המערבית. יש לציין כי על פי החוק באיראן, לזוגות לא נשואים אסור להתרועע יחדיו.

בעלי חברות הדפוס באיראן פרסמו מדריך בנוגע לאיסור שהוטל על ידי הממשל, ובו צוין כי אין לייצר מתנות כגון כרטיסי ברכה, קופסאות וחפצים אחרים בצורת לב או ורדים אדומים.

"לכבד חגיגות זרות זה מנהג שמתפשט במדינות מערביות", אמר יו"ר איגוד חברות הדפוס, עלי ניקו סוקהאן, והוסיף כי "למדינה שלנו יש תרבות עתיקה וימים לכבד בהם אהבה, סימפטיה וטוב לב".

ולנטיינז דיי הפך להיות אירוע פופולארי ביותר בקרב צעירים איראניים והביא ליצירתה של תעשייה שלמה הקשורה לחגיגות. "הדפסה וייצור של כל מוצר הקשור לולנטיינז דיי כולל פוסטרים, כרטיסי פרסום, קופסאות ועלונים וכן כל פעילות שמקדמת יום זה אסורה", נכתב במדריך, "הרשויות ינקטו בצעדים משפטיים נגד אלה שיתעלמו מהאיסור".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ