האף בי-איי והמשטרה האמריקאית עצרו 130 חשודים בהשתייכות למאפיה

העצורים, מחמש משפחות המאפיה של ניו יורק וממשפחות נוספות, חשודים בשורה של עבירות - מרצח ועד סחר בסמים

ניו יורק טיימס
ויליאם רשבאום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
ויליאם רשבאום

ניו יורק. הבולשת הפדרלית והשלטונות של ניו יורק, ניו ג'רזי ורוד איילנד פתחו אתמול (ה') במתקפה מקיפה נגד שבע משפחות המאפיה במדינות אלה ועצרו כ-130 בני אדם באשמת רצח, סחיטה והשתייכות לפשע המאורגן הודיעו בכירים במערכת לאכיפת החוק.

הפשיטה בוצעה נגד כל חמש משפחות הפשע של ניו-יורק: ג'נובזה, גמבינו, קולומבו, לוקזי ובוננו וכן משפחת דקוואלקנטי מניו ג'רזי ומשפחת פטריארקה מרוד איילנד.

הפעולה החלה לפני עלות השחר ובמטרות נכללו מסוכני הימורים קטנים ועד לשישה מראשיהן של שלוש משפחות פשע, כולל כל ההנהגה של משפחת הפשע קולומבו. בין העצורים היו כ-30 חברים בכירים במשפחות הפשע של ניו יורק, ניו ג'רזי וניו אינגלנד, עשרות מחבריהם במאפיה ומספר בכירים באיגודי עובדים, בעיקר באיגודי סוורים, החשודים בקשרים עם משפחת גמבינו.

המעצרים, כולל מעצר הצפוי להתבצע באיטליה, מתבססים על 16 כתבי אישום שונים שהוגשו לבתי משפט פדרליים בארבעה מחוזות. בסך הכל, זו הפשיטה הגדולה ביותר מסוגה שנערכה בתקופה האחרונה על ידי השלטונות הפדרליים נגד אישים בפשע המאורגן.

האף-בי-איי והתביעה הפדרלית הביעו את התקווה שמעצרם של ראשי משפחת קולומבו ובכירים במשפחות פשע אחרות ישפיע בצורה משמעותית על פעולות הפשע המאורגן. ואולם, אחד מבכירי הבולשת הפדרלית ציין כי האף-בי-איי הודיע פעמים רבות בעבר על חיסול הפשע המאורגן, ואף על פי כן, משפחות הפשע שרדו ועל אף שהשפעתן נחלשה, הן הצליחו באמצעים אלימים ובאיומים באלימות לצבור עושר והשפעה.

אחד מכתבי האישום, המתייחס לפשעים שבוצעו במשך 20 שנים, התרכז במשפחת קולומבו ובעיקר במפקד פעולות הרחוב, סגנו, ה"קונסיליירה" (היועץ המשפטי) של המשפחה וכן ארבעה מפקדי חוליות ושמונה חיילים. ההאשמות מתייחסות לכל חברי הנהגת המשפחה שאינם כרגע בכלא.

כתב אישום אחר מתרכז ב-13 מהמנהיגים והחברים במשפחת גמבינו, כולל אחד מראשי המשפחה המואשם ברצח כפול ובקשירת קשר לסחוט חברות בניה.

אחדים מהעצורים, שכולם תוארו כחברים במשפחות הפשע, הואשמו בחמש רציחות, כולל רצח כפול שבוצע ב-1981 בשל משקה שנשפך בשמרוק בר בקווינס, ורצח גבר וכלבו במהלך פריצה אלימה לביתו. אחרים הואשמו במגוון פשעים כגון סחיטה, חברות בארגון פשע, הלוואה בריבית קצוצה, הצתה, סחר בסמים, הלבנת כספים והימורים לא חוקיים. אחדים מכתבי האישום מתייחסים לפשעים שבוצעו לכאורה במשך עשרות שנים.

המבצע, שהסתיים ב-8 בבוקר, נערך בשיתוף פעולה של האף-בי-איי עם משרדי התביעה והמשטרות של מנהטן, ברוקלין, ניוארק ופרובידנס, השירות החשאי, שירות המרשלים של ארה"ב וסוכנויות נוספות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ